راه های اصولی برای نگهداری گربه چیست؟

نحوه ی پختن غذای سگ ها

مستبد، خود پسند، راحت طلب، فضول، مغرور، زود آشنا و نمک نشناس از ویژگی های عمومی گربه ها می باشد اما در کنار این ویژگی های منفی، گربه ها می توانند با حرکات دلنشین مایه ی انبساط خاطر صاحب خود می شوند لذا خیلی ها مایل اند حیوان خانگی آن ها گربه ها باشند.در ادامه با دکتر پت همراه باشید تا راه های اصولی برای نگهداری گربه را برای شما بگوییم.

اما در ادامه می خواهم شما را با اصول نگهداری گربه ها آشنا کنم:

 1. اخته کردن و واکسینه کردن گربه ضروری است.
 2. تمیز کردن موهای گربه حداق روزی یک مرتبه و برای گربه های با موهای بلند دو مرتبه الزامی است.
 3. فراهم کردن بسترخاکی درمنزل در جهت مدفوع و ادرار در آن چنان چه گربه ی شما بیشتر اوقات در منزل به سر می برد.
 4. استفاده از ظرف تمیزغذا و غذا دادن به آن در زمان و مکان مشخص
 5. دسترسی گربه به آب تمیز
 6. جای مناسب و راحت برای خوابیدن گربه به همراه قراردادن آن لابه لایه روزنامه و تعویض روزنامه ها هر روز
 7. مراجعه کردن گربه در صورت لزوم برای وجود یا عدم وجود بیماری های انگلی
 8. در صورتیکه گربه شما غذای خود را می تواند شکار کند هر 6 ماه یکبار لازم است تا آن را نزد دامپزشک ببرید.

راه های اصولی برای نگهداری گربه چیست؟

آموزش و تربیت گربه چگونه می باشد؟

اگر شما صاحبی سخت گیر و دارای نظم و ترتیب باشید گربه تان از شما چیزی یاد نخواهد گرفت زیرا از این ویژگی ها خوششان نمی آید. به هیچ عنوان گربه تان را مجازات نکنید زیرا باعث استرس و مشکلات رفتاری درآن ها می شود.

 • گوش دادن گربه به حرفتان: شما با استفاده از یک محرک مثل صدای زنگ، هنگامی که می خواهید به گربه غذا دهید استفاده می کنید بنابراین گربه یاد میگیره که این صدا به یک چیزمثبت ربط داره و در نهایت با هربار صدای زنگ به سمتتان خواهد آمد.
 • استفاده ی گربه از توالت: ظرف خاک آن ها را به دستشویی نزدیک کنید و هربار نزدیکتر و خاک کمتردرنهایت ظرف خاک را بردارید تا کاملا به آنجا عادت کرده باشد.
 • دست دادن گربه: ابتدا خود را تا سطح گربه خم کنید با گفتن دست بده به پنجه ی گربه بزنید وقتی پنجه شو جابجا کرد با وسیله ی کلیکی آن را تحریک کنید. این عمل را تکرار کنید تا سرانجام گربه بدون محرک به محض گفتن دست بده پنجه شو بیاره جلو.
 • خواهش کردن یا درخواست کردن گربه: با قراردادن یک تشویقی بالای سر گربه و بگید درخواست کن سپس گربه باید روی پاهای عقبی خودش بایسته و به تشویقی برسه.
 • با قلاده راه رفتن گربه: قبل از استفاده از قلاده آن را نزدیک غذای گربه و محل خوابش قرار دهید تا گربه به آن عادت کند. زمانی که به گربه تان تشویقی می دهید قلاده را دورآن بیندازید اما بندش را وصل نکنید. چند روزی که به آن عادت کرد بند آن را ببندید.

راه های اصولی برای نگهداری گربه چیست؟

پانسیون گربه

بهترین پانسیون، پانسیونی است که به طور کاملا اختصاصی و شبیه به منزل، بدون باکس، به دوراز استرس و بوی سگ و سایر حیوانات خانگی دیگر طراحی شده باشد. در کنار آن از تیمی کاملا حرفه ای به شناخت گربه و آگاه از خلق و خوی رفتاری گربه ها باید استفاده کنند تا با روحیه ی گربه ها سازگاری داشته باشند و مدت زمانی که گربه ها در پانسیون قرار دارند روز های خوشی را سپری کنند.

دیگر ویژگی های پانسیون ها

 • دارای اتاقک های VIP و اتاق های بازی گربه ها
 • پخش موسیقی مورد علاقه ی گربه ها
 • سرو بهترین غذای خشک مخصوص گربه و بهترین غذای خانگی
 • گربه هایی که شناسنامه ی سلامت واكسیناسیون داشته باشند و درمان انگلی را طی کرده باشند، با ویزیت دامپزشک پذیرش می شوند.

راه های اصولی برای نگهداری گربه چیست؟

پت شاپ آنلاین

وب سایت های بسیاری در این زمینه فعالیت می کنند آن ها لوازم و خدمات خیلی خوبی برای حیواناتتان فراهم می کنند شما می توانید هر وسیله ای که برای حیوانتان مورد نیاز است اعم از خوراکی ها، لوازم اصلی و اسباب بازی را از این سایت ها به راحتی تهیه کنید.

پت شاپ ارسال رایگان در تهران، ضمانت اصالت کالا، 7روز ضمانت بازگشت کالا، پشتیبانی 24 ساعته ی آنلاین از ویژگی های بارز این سایت ها می باشد همچنین بعضی از این سایت ها اپلیکیشن اختصاصی نیز تهیه کرده اند.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

۰ دیدگاه در “راه های اصولی برای نگهداری گربه چیست؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.