انواع سگ های شکاری

انواع سگ های شکاری

در این بخش قصد داریم تا شما را با انواع سگ های شکاری و قوی برای مزارع و نگهبانی یاد کنیم. این سگ ها بسیار صدوق و دارای روحیه خشن تر نسبت به سگ های خانگی می باشند. در ادامه با dr-pet همراه باشید. سگ ها مخلوقات بسیار دوست داشتنی هستند که می توانند دوستان بسیار وفامند و بی وفا و نوال برای شما باشند که از املاک شما دفاع می کنند.در حقیقت امر نژادهای بسیاری که از سگ ها وجود دارد تعدای از آنها طول عمر بیشتری نسبت به بقا دارند. ما در این مطلب این سگ ها را  به شما معرفی میکنیم و سعی میکنیم تا حدودی با این نژادهای سگ آشنایتان کنیم. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد این نژادها داشته باشید.

انواع سگ های شکاری

سگ‌های شکاری

سالوکی سگی است که از صاحب خود کاملا اطاعت می‌کند. سگ نگهبان خوبی است که حالت تهاجم ندارد. نگهبان احسان است و حالت تهاجمی ندارد. آرام ، پرمحبت و وفاخواه است و معمولاً با یک نفر خو می‌گیرد. تعلیمی و تعالیم آن باید حمول و محبت صورت گیرد و به دلیل داشتن اندام بسیار لاغر باید آن را از انجام کارهای خشن معاف کرد. برای کودکان پیشنهاد نمی‌شود. برای نگهداری در آپارتمان توصیه نمی‌شود. سالوکی برای فعالیت‌های روزانه نیاز به فضای مستخلص دارد. اما بهتر است تا در مواقع استراحت جایی درون خانه که ترجیحا گرم باشد برایش در نظر بگیرید، البته فراموش نکنید که گرمای زیاد می‌تواند آزاردهنده باشد. سالوکی به فعالیت بدنی اضافی نیاز دارد .

سگ منشا بیگل

بیگل‌ها‭ ‬کنجکاو‭ ‬و‭ ‬باهوش‭ ‬هستند‭ ‬و‭ ‬قطعا‭ ‬شما‭ ‬را‭ ‬سرگرم‭ ‬خواهند‭ ‬کرد‭. ‬این‭ ‬نژاد‭ ‬پر‭ ‬سرو‭ ‬صدای‭ ‬دوست‭ ‬داشتنی‭ ‬حدود‭ ‬۱۴‭-‬۱۲سال‭ ‬طول‭ ‬عمر‭ ‬دارد‭. ‬به‭ ‬خاطر‭ ‬حس‭ ‬قوی‭ ‬بویایی‭ ‬خود‭ ‬بیگل‌ها‭ ‬اشتیاق‭ ‬شدیدی‭ ‬به‭ ‬غذا‭ ‬خوردن‭ ‬دارند،‭ ‬در‭ ‬نتیجه‭ ‬باید‭ ‬مراقب‭ ‬باشید‭ ‬بیش‭ ‬از‭ ‬اندازه‭ ‬غذا‭ ‬نخورند‭. ‬اضافه‭ ‬وزن‭ ‬از‭ ‬طول‭ ‬عمر‭ ‬هر‭ ‬نژادی‭ ‬می‌کاهد.

انواع سگ های شکاری

ویپت

بهترین راه تحصیل ، پرورش همراه با بازی و دویدن می‌باشد. دلبستگی محاسن با کودکان دارد اصولاً سگ تمیزی است و نگهداری از آن ساده می‌باشد. این منشا سگ نسبت به سرما حساسیت دارد و پیشنهاد می‌شود که در فصل زمستان لباس گرمی برایش تهیه کنید. برای زندگی در آپارتمان مناسب می‌باشد به شرطی که در طول روز به او اجازه فعالیت بدنی کافی داده شود. اصولاً در داخل خانه آرام است و یک حیاط کوچک مکان مناسبی را برایش فراهم می‌کند.

ویپِت دارای جثه خوش‌اندام ، باوقار و باریک است. دارای پوشش کوتاه و چرمین مانند است که به رنگ‌های متنوعی ازجمله: سیاه ، قرمز ، قهوه‌ای ، سفید و چند رنگ غایب می‌شود. دارای ماهیچه‌های بلند و باریک می‌باشد. این گِریهاند کوچک گوش‌هایی به شکل گل رُز و سینه‌ای فراخ دارد. ستون فقراتش بلند و صاف است. ویپِت نژادی داهی ، سرزنده ، بامحبت ، شیرین و مطیع است. در در خانه آرام می‌باشد. نباید تحت آموزش‌های خیلی سخت و خشن قرار گیرد چرا که این منشا چه از دیدگاه روانی و چه از وضع گنجایش فیزیکی بسیار حساس است.

هاسکی

اگرچه انرژی زاید خصوصاً در تولگی دارد اما سگ سربراه و مطیعی می‌باشد. تماس بخشش با کودکان دارد. بسیار کم پارس می‌کند بنابراین دیدبان منت نمی‌باشد. استعداد نوع پروری در آموختن دارد اما این کار را باید با صبر و حوصله انجام داد چراکه هاسکی می‌تواند گاهی خلق كله شق شود. اگر بیکار بماند خیلی زود حوصله اش سر می‌رود. از تنهایی بیزار است بنابراین اگر ساعات زیادی را بیرون از خانه سپری می‌کنید حتماً یک جفت و هم‌بازی برای سگ خود پیدا کنید. به غذای کمتری نسبت به آنچه به نظر می‌رسد نیاز دارد. اگر از سنون پایین اجتماعی شود با سایر بهیمه ها مشکلی ندارد.

انواع سگ های شکاری

نژاد سگ هاسکی از جمله سگ‌های قدرتمند و کاری می‌باشد. در همه رنگ‌ها از سیاه یکدست تا سفید مفقود می‌شود. معمولاً بصورت دو رنگ سیاه وسفید ، طوسی و سفید ، قرمز و سفید و نارنجی و سفید گم می‌شود. هاسکی سگی آرام و سربه هوا می‌باشد. مشتاق و گاهی دوران لجباز. به اعضای خانواده‌ای که در آن بزرگ می‌شود بسیار علاقه‌مند است. باهوش ، مدنی جمعی و بامحبت می‌باشد.

دوبرمن

انواع سگ های شکاری

دابِرمَن سگی وفاخواه است و بیشتر از هر نژادی اثرات بهایم نجیب‌زاده را دارا می‌باشد. حس شجاعت و کنجکاوی در چشم‌های تیره و در هماهنگی با ویژگی‌های بدن کاملاً مشخص است. این نزاد سگ برای نگهداری در آپارتمان مناسب می‌باشد به شرط آنکه در طول روز به آن اذن انجام فعالیت بدنی کافی داده شود. اما بهترین مکان برای او یک حیاط متوسط خواهد بود.

‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

۳ دیدگاه در “انواع سگ های شکاری”

  1. سهیل گفت:

    بدون شک دوبرمن از همه بهتره

  2. خراطین گفت:

    واقعا خوب بود ،، من برم بقیه ببینم

    سایت جالبی دارید واقعا لینکتونو برای چندتا از دوستام فرستادم بدردشون میخوره ،، ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.