نوع و اهمیت تغذیه گربه ها

نوع و اهمیت تغذیه گربه ها

گربه ها حیوانات بسیار حساسی هستند برای همین باید در انتخاب خوراکی که به آنها می دهیم احتیاط کرد،غذاهای آماده بیرون نیز دارای موارد مختلف است برای مثال می توان گفت برخی از این مواد انواع املاح و ویتامین ها را در خود دارا می باشد در ادامه با دکتر پت همراه باشید تا در این مورد بیشتر برای شما بیشتر در مورد تغذیه حیوانات بگوییم و بیشتر با نوع و اهمیت تغذیه گربه ها آشنا شوید.

گربه‌ها در مقاسيه با سگها ، به غذا ، پروتئين و انرژي بيشتري (نسبت به وزنشان) نياز دارند ولي از جهت ديگر از آنجايي كه آنها ساعات زيادي از روز را به استراحت و خواب مي‌پردازند و از اين رو استعداد بيشتري براي بزرگ شدن و چاق شدن دارند ، عدم توجه و دقت كافي به عدم تعادل جيره غذايي آنها ، دلیل خواهد شد كه زود چاق و تنبل شده و اين امر داعیه كاهش محبوبيت آنها بعنوان يك حيوان خانگي دوست‌داشتني خواهد شد .

نوع و اهمیت تغذیه گربه ها

قطعا غذای يک سبقت باره كه در طبيعت زندگی می‌كند و غذای خود را با صید مصرف نشدن و به فروش و با تحرک و آزردن زياد به دست می‌آورد با یک سبقت منسوب ومربوط به خانه كه از كمترين تحرک برخوردار بوده و غذای خود را هميشه به صورت آماده از سید خود دريافت می‌كند، ناآشنا دگرگون است و این دو احتياجات غذایی يكسانی ندارند. ازاین رو كيفيت و كميت جيره غذایی آنها دیگرگون خواهد بود. یک غذای متعادل فقره سبب یک پیشی خانگی، غذایی است كه تمامی احتياجات غذايی شامل: پروتیين، چربی، كربوهيدارت، ويتامين‌ها، خرج معدنی و انرژی را از باب بدن موجود زنده، تامين كند.

برخلاف سازگاری بچه گربه‌ها با رژیم غذایی دارای کربوهیدرات پایین، دستگاه گوارش آن ها در استفاده از نشاسته و قند راحت و بغرنج افزون کارآمد هستند. در غذاهای تجاری ترجیح بر این است که تا ۳۵درصد ماده ی خشک را در بر بگیرند. تغذیه‌ی بیش از حد با کربوهیدرات‌ها که قابلیت هضم کمی دارند برآیند به نفخ، ایجاد گاز و اسهال می‌شوند. این علائم معمولاً در بچه مسابقه سنور هایی که با میزان زبرین شیر گاو، که دارای سطح فرازین کربوهیدرات لاکتوز است، دیده می‌شود.

نوع و اهمیت تغذیه گربه ها

مانند ویتامین‌ها در یک رژیم غذایی کامل باید وجود داشته باشند چون در استخوان بندی بدن و واکنش های شیمیایی آن شفیع طلب پناه بردن هستند. در بین این مواد، نسبت کلسیم و فسفر افزون حائز اهمیت است برای اینكه با برهم خوردن تناسب و یا افزایش نادرست آن ها در رژیم غذایی منتجه منتهی به آسیب بافتی و سلامتی می‌شود.

در سروكار با احتياجات ويتاميني بايد توجه داشته باشيد ، وقتي جيره تركيب جوراجور و متعادلي از گوشت ، چربي ، غلات و سبزيجات تازه آرزو بادا ، انواع ويتامينهاي مورد نياز نيز تأمين خواهد شد و نيازي به مكملهاي ويتاميني در جيره نيست . اضافه بر اين برخي ويتامينها مانند B2 ، ويتامين C و ويتامين K ، خود در بدن برتری ساخته مي‌شود .

نوع و اهمیت تغذیه گربه ها

با اين حال اگر برايتان مقدر بو ، مقداري روغن ماهي به جيره غذايي اضافه كنيد چون اين ماده افزایش بر اينكه نژاد غني از ويتامين A است ، به دفع توپي‌هاي مويي احتمالی در معده و روده پیشی كمك كرده و در پيشگيري از يبوست نيز بسيار مفيد خواهد بود . امرار معدني را نيز تنها به جيره غذايي گربه‌هاي آبسته ، آنهم در مقادير كم ، مي‌توانيد اضافه كنيد .

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

۰ دیدگاه در “نوع و اهمیت تغذیه گربه ها”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.