سگ اشپیتز یا روباه!

سگ اشپیتز یا روباه!

سگ اشپیتز یکی از معروف ترین نژادهای سگ است که احتمالا شما هم نام آن را شنیده باشید. این نژاد سگ که هم دو نوع آلمانی و ژاپنی از آن وجود دارد، شباهت بسیار زیادی به روباره دارد و از این حیث برای خیلی از مردم نگهداری از این سگ بسیار خوشایند است.

سگ اشپیتز یا روباه!

با اینکه اجداد این نژاد از ژاپن میان ولی از قرن 20 به بعد، این سگ ها  به شدت توی اروپا و اکثر جاهای دنیا محبوب شدن. اونا سگ‌های کوچیکی هستن که شخصتشون شیطون و پرانرژیه و در عین حال هم نگهداری ازشون آسونه و وقتی که ظاهر جذاب و پشمالو و سفیدشون رو به این ویژگی‌ها اضافه کنیم، به این نتیجه میرسیم که یه سگ دوست داشتنی و ایده‌آل برای مراقبت هستن. برخلاف فراوانی از سگ‌های کوچک دیگه، اشپیتز ژاپنی نژادیه که با بچه‌ها خیلی خوب کنار میاد و برای خون.اده‌هایی که بچه کوچیک دارن، مناسبه.

خلق وخو ،شاد ، با هوش ، با نشاط و سر زنده است. به نظرمی رسد که همیشه در حال ضحك است، عاشق پریدن و قیام و جلوس روی پاهای عقبی اش است علی الخصوص در مواقعی که قصد گرفتن چیزی را دارد، اشپیتز نیاز به توجه صاحبش دارد و علاقه دارد که صاحبش را شاد کند اما به هر حال این سگ به خوبی می داند که چه می خواهد و چگونه می تواند آنرا بدست آورد.

سگ اشپیتز یا روباه!

معمولاً به غریبه ها، سگ های دیگر و جانواران پارس می کند، اشپیتز نر از سگهای هم جنس خود خوشش نمی آید، برای نهی و امر از پارس کردنش باید او را از سنین پایین منع کرد و این کار را با جدیت تمام انجام دهید، اشپیتز باید بیاموزد که رئیس شمائید و اگر نه از دستورات شما اظاعت نخواهد کرد، توچه زیاد بچه ها می تواند او را عصبی کند و اصولاً این نژاد رابطه بهتری با بزرگترها دارد،این نژاد با نمک و باهوش است اما به سادگی تعلیم پذیر نیست، توجه داشته باشید که در هنگام خرید از برگزینی سگ ترسو و عصبی حذر کنید

بطور كلي نژادهاي رنگ ها رنگارنگ اشپيتز نخستين بار توسط وايكينگ ها از اسكانديناوي به ساير بخشهاي اروپای شمالی و مركزي برده شدند ، منشاء گرفته اند ، اشپيتز آلماني يكي از آنها است. شما هم اگر قصد نگهداری از یکی از حیوانات خانگی مثل سگ را دارید، اشپیتز می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

۰ دیدگاه در “سگ اشپیتز یا روباه!”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.