از سگ روتوایلر چه می دانید؟

از سگ روتوایلر چه می دانید؟

تابحال به نگهداری از یک حیوان خانگی مثل سگ فکر کرده اید؟ سگی که علاوه بر مناسب بودن برای نگهداری بعنوان حیوان خانگی شما از فیزیک بدنی مناسبی برخوردار بوده و به نوعی در همه حال حامی شما باشد! ما امروز قصد داریم یکی از این نژادهای سگ به نام سگ روتوایلر را به شما معرفی کنیم.

از سگ روتوایلر چه می دانید؟

در واقع باید گفت که روتوایلر يک نژاد سگ نگهبان می‌باشد كه منبع تجلی گاه آن به كشور آلمان و شهر روتوايل بازمی‌گردد. در گذشته این سگ جهت حراست از احشام توسط گله دارها مورد استعمال قرار می‌گرفت اما بعدها صفات نپذیرفتنی این نژاد، آن را به عنوان سگ به خوبی مطرح کرد. لازم بذکر است که سگ نر ۶۰ تا ۶۸ سانتی‌متر و فراز سگ ماده ۵۵ تا ۶۵ سانتی‌متر می‌باشد. این سگ دارای گردنی قوی، سری پهن، گوش‌هایی کوچک و پو ششی به رنگ سیاه و خرمایی می‌باشد.

این سگ نجابت و هنرمندی را توأم داراست. دم، کوتاه و افقی است و اگر دمش بلند باشد باید کوتاه شود. این سگ همیشه آماده دفاع از صاحبش می‌باشد. شما باید نقش رهبری خود را به خوبی ایفا کنید تا سگ کاملا به شما تكیه گاه کرده و جاه بگذارد. در غیر این صورت او خود کنترل شرایط را به دست خواهد گرفت و با توجه به قدرت و هوش او، این موضوع به معنی دردسر خواهد بود.

از سگ روتوایلر چه می دانید؟

برخلاف گفته عموم، روتوایلر سگی شرور و بدذات نیست. روتوایلری که با عشق و به خوبی تعلیم داده شده باشد، بسیار مهربان، سرگرم کننده و عاشق اعقاب خود است. اگر با احترام با آنان رفتار شود، به آسانی تعلیم داده می‌شوند و به همراهانی فوق العاده تبدیل خواهند شد

رنگ مقیاس روتوایلر سیاه تا مشکی بور به سمت فندقی است. عمر متوسط نژاد روت وایلر نه تا دوازده سال می باشد. به عنوان سگی نیرومند، باهوش و با غریزه استحفاظ درتعداد فراوان در اروپا گسترش یافتند. در آن زمان سربازان روم در لشکرکشی‌های خود از این نژاد سگ برای راندن احشام و حراست از آنها طی شب‌ها در مسیر جنگ‌ها استفاده می‌کردند تا جایی که در آلمان یک شهر به نام Rottweiler نام گذاری شده است. در جنگ جهانی اول و دوم این نژاد خدمات بسیار ارزشمندی به عنوان پیغام رسان، راهنما، ضابط حافظ و امدادگر داشته است.

اما برای اینکه با قدرت فیزیکی این سگ بیشتر آشنا شوید می توانید کلیپ زیر را که اشاره به مباره میان سگ پیتبول و سگ روتوایلر دارد، تماشا کنید:

برای روتوایلرها اهمیت زیادی دارد که در خانه و با اعقاب خود زندگی کنند. در صورتی که همیشه در حیاط باشند پس از مدتی خسته، تخریب کننده و ستیزه جو خواهند شد. با این که جثه بزرگی دارند، معمولا در خانه پویه زیادی ندارند. از آن جایی که او می‌تواند نسبت به سگ‌های دیگر و غریبه‌ها غوغاگر باشد، نباید راهی به خارج از خانه و حیاط پیدا کند. بازهم كاربرد از علائم هشدار در نزدیکی حیاط لازم است تا افراد بدون یگانگی وارد محوطه روتوایلر نشوند.

از سگ روتوایلر چه می دانید؟

انرژی این نژاد بین سگ‌های مختلف بسیار مگر دیگر است. بدین سبب هنگام قبول بزرگی این موضوع را مد نظر قرار دهید. روتوایلرهایی که انرژی متوسط دارند معمولا در روز به چند پیاده روی با مدت زمان ۱۰ – ۲۰ دقیقه راضی می‌شوند. این نژاد از بازی با توپ‌ها و پیاده روی لذت زیای می‌برد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

۰ دیدگاه در “از سگ روتوایلر چه می دانید؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.