آشنایی کوتاه با چند حیوان خانگی محبوب!

حیوان خانگی محبوب

حیوان خانگی در حال حاضر یکی از عضوهای جدا نشدنی بسیاری از خانواده ها است. نگهداری از حیوان خانگی علاوه بر تنوعی که به زندگی شما می دهد روحیه شما را هم عضو می کند.

طبق تحقیقات انجام شده در ایالات متحده امریکا تقریبا 62 درصد از خانواده ها از یک حیوان نگهداری میکنند. نگهداری از حیوانات خانگی منفعت های زیادی برای انسان ها دربردارد.

به عنوان مثال میتوان کاهش فشار خون و افسردگی را از این دست دانست. اما این مساله موجب نمیشود تا همه ی حیوانات خانگی برای نگهداری توسط انسان ها مناسب باشند.

در این مقاله قصد داریم تا در خصوص پنج حیوان خانگی محبوب بین انسان ها صحبت کنیم پس با پتچی همراه باشید.

پنج حیوان خانگی محبوب

1. گربه

در حدود 38.9 میلیون خانواده در امریکا از گربه ها نگهداری میکنند که به طور میانگین برای هر خانواده 2.2 گربه محاسبه شده است و این یعنی در حدود 86.4 میلیون گربه به عنوان حیوان خانگی نگهداری میشوند.

در واقع اغلب خانواده ها علاقه ی بیشتری به نگهداری گربه ها نسبت به سگ ها دارند چرا که گربه ها نیازی به پیاده روی روزانه و بیرون بردن ندارند.

گربه ها میتوانند خودشان یاد بگیرند و نیاز به تعلیم روزانه ندارند. هم چنین گربه ها میتوانند به راحتی دستشویی خود را نگهدارند حتی زمانی که معده آن ها کاملا پر باشد.

آشنایی کوتاه با چند حیوان خانگی محبوب!

2. سگ

با توجه به تحقیقات به دست امده تقریبا 46.3 میلیون خانواده امریکایی در حال نگهداری از سگ های خانگی هستند که یعنی به ازای هر خانواده به طور میانگین 1.7 سگ وجود دارد.

که این امار جمعیتی بالغ بر 78 میلیون سگ خانگی را در بر میگیرد. این حیوان از 14 هزار سال پیش تاکنون به عنوان حیوان خانگی انسان ها تعلیم دیده است. بنابراین میتوان او را قدیمی ترین حیوان خانگی دانست.

سگ ها به دلایل مختلفی به عنوان حیوان خانگی نگهداری میشوند که از ان جمله میتوان به تعلیم آسان، وفاداری و کمک رسانی او اشاره کرد.

سگ ها میتوانند از منازل و انسان ها محافظت کنند و هم چنین به راحتی با اعضای خانواده ارتباط برقرار کنند. هم چنین میتوان سگ ها را به هر کجا همراه با خود ببرید.

3.     ماهی

با اینکه نمیتوانید ماهی ها را در آغوش بگیرید باید بدانید که سومین حیوان خانگی محبوب میان امریکایی ها طبق تحقیقات انجام شده ماهی ها هستند.

12.5 میلیون خانواده امریکایی اقدام به نگهداری ماهی کرده اند که سهم هر خانواده به طور میانگین 12 ماهی براورد شده است و این یعنی 150 میلیون ماهی در خانه ها نگهداری میشود.

چه اکواریوم اب های تازه و چه اکواریوم اب های شور داشته باشید بسیار دلنشین و لذت بخش است که به تماشای این موجودات شگفت انگیز بنشینید در حالیکه به این سو و ان سو میروند.

به راحتی و بدون نگرانی میتوانید آن ها را تنها بگذارید و نیازی به اقدامات زیاد ندارید. هم چنین وجود یک اکواریوم میتواند فضای زیبایی را برای دکوراسیون خانه شما فراهم کند.

 

آشنایی کوتاه با چند حیوان خانگی محبوب!

4. خرگوش

با اینکه تحقیقات دقیقی در خصوص تعداد خرگوش ها به عمل نیامده است با این حال بر اساس تحقیقات پزشکی صورت گرفته میتوان گفت که در 19 میلیون خانواده امریکایی 6.2 میلیون خرگوش نگهداری میشود.

خرگوش ها حیوانات بامزه و پشمالویی هستند که به مراقبت های ویژه ای نیاز دارند و نباید از این امر برای وسوسه کردن افراد برای خرید آن ها استفاده کرد.

خرگوش ها حیوانات مناسبی برای نگهداری در اپارتمان ها هستند با این حال باید فضایی برای حرکت و جنب و جوش آن ها در نظر بگیرید.

زمانی که خرگوش ها متوجه بشوند که طعمه ی شما نیستند با شما رفاقت میکنند و میتوانند لحظات هیجان انگیزی را برایتان فراهم کنند.

 

آشنایی کوتاه با چند حیوان خانگی محبوب!

5. پرنده

در حدود 16 میلیون پرنده توسط 5.7 میلیون خانواده امریکایی نگهداری میشوند. در این میان میتوان انواع قناری ها با صدای دلنشین و پرندگان سخن گو تا انواع طوطی ها و مکوها را مشاهده کرد. پرندگان همراه با خود سرگرمی و زیبایی را به خانه ها می اورند.

پرندگان را نمیتوان به عنوان حیوانات دست اموز و خانگی و اهلی در نظر گرفت با این حال موجوداتی هستند که به راحتی با انسان ها ارتباط برقرار میکنند.

 

 

 

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

۰ دیدگاه در “آشنایی کوتاه با چند حیوان خانگی محبوب!”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.