سگ پامرانین، ملوس و بامزه!

سگ پامرانین، ملوس و بامزه!

یکی از پشمالوترین و در عین حال زیباترین نژادهای سگ پامرانین ها هستن که چهره بامزه و اندام کوچک شون باعث شده تا در میان همه نژادهای سگ از محبوب ترین ها نزد مردم برای نگهداری بعنوان حیوانات خانگی باشند. اگر شما هم از علاقه مندان به سگ پامرانین هستید، مقاله امروز دکتر پت را تا پایان دنبال کنید تا با این نژاد سگ بیش از پیش آشنا شوید.

سگ پامرانین، ملوس و بامزه!

پامرانین یکی از شگفت انگیز ترین پوشش های مو را در تاریخ سگ ها دارد. پوشش دولایه آن ها، که نیاز به حفاظت منظم دارد، می تواند در ۱۸ رنگ مختلف باشد. سفید، سیاه، قهوه ای، قرمز، نارنجی، کرم، آبی، سیاه و سفید و قهوه ای مایل به زرد فقط تعداد کمی از تنوع رنگ در سگ پامرانین است که می تواند در سال های مقدماتی زندگیش داشته باشد. هرچند پوشش سگ پامرانین کمی جادویی است. آن ها می توانند در طول زمان تغییر کنند. ممکن است شما روزی با یک سگ پامرانین قهوه ای با لکه های قهوه ای مایل به زرد به خانه بیایید که آن ها در طول زمان به یک رنگ روشن تر زیبا تغییر پیدا کنند.

بد نیست بدانید که پامرانین‌ها سگ‌هایین که شدید به صاحبشون مطیع میشن و به همین دلیل برای کسانی که تابحال سگ نداشتن برگزینی مناسبی نیستن و بیشتر برای کسانی که با این نژاد و خلق و خوشون معارفه و دارن، طرح آهنگ میشن. همانطور که قبل‌تر گفتیم، پامرها خیلی باهوشن برای همین خوب بلدن چطوری زیرآبی برن و خراباری کنن! برای همین هم اگر یه پامرانین دارین حتما وقتی سنش کمه آموزش بهش رو شروع کنین و اگر تا حالا سگ نداشتین پامرانین نخرین که ازتون حساب نمی‌بره!

بعلاوه باید این نکته را هم اضافه کنیم که پامرانین‌ها در تعلم چیزهای جدید سریع عمل میکنن. اگر یه پامر رو به حال خودش رها کنین که هرطور دلش میخواد رفتار کنه، اون روی سلطه طلب خودش رو بهتون نشون میده، خودسر و سرکش میشه و کنار اومدن باهاش سخت میشه.

مشکلات سلامت برخی از انواع پامِرانیان دارای مشکل کشکک پا هستند، بیماری های قلبی، مشکلات پوستی و عفونت چشم نیز شایع می باشد، بهتر است در تغذیه آن از غذاهای خشک بهره گرفت تا از بروز مشکلات لثه جلوگیری شود و دندانها در حالت سالم و خوب باقی بماند، ماده های کوچک اکثراً برای وضع حمل به سزارین نیاز دارند، شرایط احتراس برای زندگی آپارتمانی مناسب می باشد، اصولاً در داخل خانه فعال است و نیازی به حیاط ندارد بهتر است در فواصل گرما به خنک کردنش اقدام کنید تا دچار گرما زدگی نشود.

سگ پامرانین، ملوس و بامزه!
فعالیت بدنی از پیاده روی لذت می برد و خودش به اعتزال می تواند موجبات تفریح و بازی خود را فراهم کند ترجیحاً بهتر است یک حیاط کوچک در هنگام بازی در اختیارش قرار دهید

گفتنی است نژاد پامرانین به بلا دندانی و لثه و از دست دادن زود هنگام دندان مستعد می‌باشد پس بهتر است با دنبال کردن مقاله ها سخنان مربوط به مراقبت سگ پت پزشک از سلامت و بهداشت دندان این نژاد از مشکلات دندانی نهی و امر کنید.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

۰ دیدگاه در “سگ پامرانین، ملوس و بامزه!”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.