سگ پیتبول را بیشتر بشناسیم…

سگ پیتبول
سگ پیتبول

پیتبول یکی از معروف ترین نژادهای سگ در دنیاست که بعلت جثه بسیار قوی و اندام درشتی که دارد، بعنوان سگ نگهبان بسیار معروف و شاخص است. اما درباره سگ پیتبول همواره حرف های زیادی وجود داشته است؛ خصوصا درباره پرخاشگر بودن بیش از حد آن و مناسب نبودن آن بعنوان حیوان خانگی که درست به همین دلیل قصد داریم این موارد را بررسی کنیم؛ با دکتر پت همراه باشید.

سگ پیتبول

فک و آرواره ی پیتبول عملکرد مشابهی نسبت به فک بقیه ی نژادها دارد، این مسئله با انجام مطالعاتی ثابت شده است. تحقیقات متعددی در زمینه ی ساختار جمجه و دندان و عملکرد آن نشان داد که در نسبت به خود قدر اسكلت پیكره بندی فک و به این ترتیب عملکرد آن هیچ تفاوتی با نژادهای دیگر ندارد. برای وجود هر نوع مکانیزم قفل شدن فک و ساختار دندان پیتبول شواهد منحصر به فردی وجود ندارد. این پژوهش ها ثابت کرد که تا به حال در هیچ نژادی مکانیزم قفل شدن فک بالا و پایین یافت نشده است ! ‬

قبل از رونق محبوبیت سگ پیتبول شایعه بود که دوبرمن رنج می کشد از بزرگ تر شدن مغزش و کوچک ماندن اسکلت جمجه اش که نمی توانست حجم مغزش را جای دهد . با توجه به شایعه این باعث می شد که دوبرمن كانا شود و یا نسبت به اطرافش رفتار پرخاشگری کند و حتی به صاحب خود نیز حمله کند ‫!‬ این شایعه هیچ وقت به اثبات نرسید و هیچ وقت در کل مورد قبول واقع نشد ‫.‬ حالا پیت بول این اسطوره و شایعه ی متورم شدن مغز را از دوبرمن به ارث برده است ‫! ‬

سگ پیتبول

نژاد پیت بول به سرعت آشیانه قدرت و لقب جنگاور شکست ناپذیر را در میان تمامی نژادها به خود مختص داد. سر به مستطیل شکل و بخصوص مابین گونه ها پهن می شود تا فک بزرگ و بی شهامت حیوان را در خود جای دهد. گردن ضخیم ، عضلانی و در تناسب کامل با سایر اعضای بدن حیوان قرار گرفته است. پیت بول آمریکایی دارای بدنی عضلانی ، قدرتمند ، چابک و بسیار تنومند می باشد. دندانها ردیف و قیچی مانند است. بدن حیوان مغلق و روشن از موهایی کوتاه ، شفاف و زمخت و در انواع رنگها یافت می شود.

این سگ که بیشتر از هرکسی به کار قاچاقچیان و خلافکاران می آید لقب «جنگجوی شکست ناپذیر» را در میان تمامی نژادها به خود ویژه تعلق داده است. احتمالا این قشر برای اینکه کسی مزاحم کارشان نشود این سگ را به عنوان بایگان :صفت آرشیودار قدرت و می کنند. سر این حیوان مستطیل شکل و گونه های پهنی دارد تا فک بزرگ و قدرتمندش در ان به خوبی قرار بگیرد. این حیوان وحشی دارای بدنی عضلانی، باعرضه و چابک است و هنگام حمله به دیگر برایا ابتدا به گردن آنها حمله ور می شود و تلاش می کند سرآنها را جدا کند. دندان های قیچی مانند و فک قوی این حیوان باعث شده که هنگام جابه جایی حتما به «پوزه بند» حمل شود تا در صورت عدم کنترل نتواند به همین ها آسیب برساند.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

۰ دیدگاه در “سگ پیتبول را بیشتر بشناسیم…”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.