طول عمر سگ ها

طول عمر سگ ها

بسیاری از افراد در چگونگی طول عمر سگ ها سوال می کنند. در این بخش مطالب علاوه خوبی را در این هیئت نهج وجد برای شما به اشتراک می گذاریم و مطالب بعد طبیعت نیاز بی نوایی شما را در اختیار شما تحكیم می دهیم پس همراه ما باشید تا بتوانید بهتر این حیوانات را درک کنید و مراقبت های الزامی را در اختیار آنها استقرار دهید.در ادامه با dr-pet همراه باشید.

این یک ظاهر اصل ناخوشایند است که طول عمر سگهای مسن تر و كهتر کمتر از سگهای کوچک است و در بعضی از نژادها طول عمر متوسط 8 – 7 سال است. معدودی از نژادها طول عمر بیشتری دارند و حتی از سگهای کوچک هم اكثر عمر می کنند.

طول عمر سگ ها

توله سگ تازه متولد شده در مدت كوتاهی به یك سگ بالغ تبدیل می شود و سالهای سال به شكل یك حیوان بالغ زندگی می كند، طول عمر یك حیوان متاثر از فاكتورهای مختلفی از جمله: دوروبر ، نژاد، تندرستی ، بهداشت ، ورزش و نوع تغذیه می باشد. منشا هایی مثل اشپیتز و فكس تریر مدت طولانی یعنی 18تا 20 سال زندگی می كنند و نژادهایی مثل باكسر و ژرمن شیپرد طول عمری تا سن 12- 13 سالگی دارند .

سگها در سن 3تا 5 سالگی كاملا بالغ شده  و در این سنون به نهایت رشد فیزیكی خود رسیده وفعال ترین عهد احوال زندگیشان را در این سنین می گذرانند . در سن 7 ، 8 سالگی كم كم حالت افتادگی و كاهش فعالیت در آنها دیده می شود . و سگ هایی كه به این سن رسیده اند محیطی راحت و آرام را برای خود آرزو می كنند و اكثرا در این عهد احوال در حال خواب هستند و بخصوص در زمستانها زمانه ها در اطراف های گرمی چون كنار رادیاتورها به استراحت و خواب مشغول می شوند . گرچه این موضوع اكثر در حال سگ هایی كه به آدرس دوست و هم ملعبه تفریح كس نگه داری می شوند باصفا می باشد . سگها محافظ و صیاد و صید نیز در این سنین همانند روزگار جوانی خود دیگر مقاوم و مهاجم نیستند.

Image result for ‫سگ ها‬‎

هنگام بیع سگ نباید فقط به این التفات داشته باشید که سلامت و طول عمرش تا چه حد است، عوامل دیگری هم که روی طول عمر اثر دارند را نیز باید درنظر داشت: مانند سلامت وراثتی آن نژاد، نحوه مراقبت شما و اینکه آیا احتمال مریض یا مجروح شدن آنها وجود دارد.

Greyhound

این منبع اغلب در انگلستان به نشانی حیوان خانوادگی اهل خانه شوهردار خانه پرورد و بازاری محافظت می شود. اكثراً سگهای گری هوند که در حال گردش می بینید سگهای مسابقه ای هستند که حال مسابقه دادن آنها تمام شده و به آدرس حیوان منسوب ومربوط به خانه پذیرفته شده اند. این سگها قد بلند، انعطاف پذیر با پاهای قوی هستند و به داشتن سرعت زیاد معروف هستند. اما در نیت و برون گری هوند ها نسبتاً کم تحرک هستند و فقط برای مدت خیلی کوتاه می توانند سرعت بالایی داشته باشند و بقیه روز را روی کاناپه چرت می زنند.

طول عمر سگ ها

 

دبرمن

متوسط عمر دوبرمن ها حدود ۱۴ سال است اما ممکن است تا نزدیک ۲۰ سالگی هم عمر کنند. آنها قوی، پرتحمل و کارآمد بوده و اكثر با  همکاری کرده یا به نشانی نگهبان و محافظ شخصی کار می کنند. آنها افزون تربیت پذیر، بدپیمان و مشتاق خدمتگزاری بوده و کارهای زیاد و پیچیده ای را انجام می دهند. آنها به مربی محبوب، تمرین کافی و مدیریت خوب وسن اقتضا دارند اما می توانند حیوانات خانگی خوبی باشند.

صرفنظر از مبدا سگ راههایی برای افزایش طول عمر او وجود دارد. یکی از آنها خورانیدن خوب و مناسب با پروا به سن اوست. دیگر اینکه او را متناسب نگه دارید و نگذارید چاق شود. ویزیت منظم  دامپزشک و واکسیناسیون افزون مهم است. زمانی که احساس می کنید سگ دچار مشکل است حتماً او را برای کنترل پیش دامپزشک ببرید.

سگ با گذاردن جای انبوه خود و خاطراتش برای صاحبش این دنیا را ترك می كند  و روزها بدون او برای بشر زیاد سخت وناراحت كننده می گذرد . ولی د دیو می تواند جای لبالب آن را در زندگیش پر كند و همشیه یك توله سگ زیبا در انتظار كسی برای بردنش می باشد .

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

یک دیدگاه در “طول عمر سگ ها”

  1. نازنین گفت:

    خیلی کمه 🙁 کاش بیشتر از اینا عمر میکردن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.