معرفی بهترین غذاها برای سگ ها

معرفی بهترین غذاها برای سگ ها

در این بخش قصد داریم تا شما را با تغذیه و خصلت های غذایی سگ ها انیس کنیم، این پراكندگی جهت می شود تا شما بتوانید بهتر از این موجودات دوست داشتنی محافظت کنید و آنها را از بیماری و آسیب دور نگه دارید. برخلاف باور بسیاری از مردم غذای این موجودات باید کنترل شود و بر طبق برنامه ای خاص به آنها داده شود.  به معرفی بهترین غذاها برای سگ ها پرداخته ایم .در این لیست طیف وسیعی از غذاها قرار می گیرند مانند گوشت، مرغ، جگر و ماهی بعنوان منبع پروتئین، برنج و سیب قدسی بعنوان کربوهیدرات، گزر و مرزه بعنوان منابع ویتامینی که از هر 3 گروه می بایست در یک دفعه غذایی موجود باشد.

معرفی بهترین غذاها برای سگ ها

سگ‌ها جهت رشد ، فعالیت و حفظ وضعیت بدنی خود نیاز به تغذیه نازل و گران دارند ، تغذیه مناسب باعث سرحالی ، شادابی و صحت آدم می‌گردد بطوریکه می‌توان از وضعیت پوشش خارجی بدن و انعطاف‌پذیری پوست و حالت درخشندگی چشم وضعیت تندرستی انسان را تشخیص داد. قبل از انتخاب هر نوع غذا برای ناس ، باید از پاكیزه بودن آن اطمینان كافی حاصل كنید. چون آب و غذای آلوده می‌تواند منشا بسیاری از بیماری‌های مهلک بوده و حیات مردم را در مخاطره قرار دهد.

گرچه سگ‌ها حیواناتی گوشت‌خوار هستند اما برنج خبره غذایی سهل‌الهضم بوده و به همراه مرغ غذایی كم قیمت می‌باشد. مصرف کته با ماست به عنوان غذایی سبک به سگ‌های دچار مشکل گوارشی كم ارزش است. همچنین تره و میوه‌ها منابع كم بها ویتامینی هستند. سگ‌ها قادرند پروتئین و پیه موجود در گشنیز را به نفقه غذایی مورد نیاز خود مستحیل مسخ کنند. هویج ، کلم و سیب قدسی كاركشته برای جیره غذایی سگ مفت است.

معرفی بهترین غذاها برای سگ ها

 گوشت

بیشتر نیازهای غذایی سگ را تأمین می کند ولی به تنهایی کافی و اقتصادی نبوده و برای کامل کردن آن می توان سیب خاكی ، ماکارونی ، هویج و گشنیز به گوشت اضافه و با هم آنها را پخت

پای مرغ

پای مرغ را نباید به تنهایی بعنوان دفعه غذایی به سگ داد زیرا از پایه غذایی پائینی برخوردار بوده و ساختن یبوست می کند . در صورت امکان به 1 الی 2 نوبت در هفته محدود شود .

معرفی بهترین غذاها برای سگ ها

سبزیجات

سبزیجات و میوه ها منابع كم ارزش ویتامینی هستند . سگها قادرند پروتئین و زیت موجود در گشنیز را به امرار غذایی مورد نیاز خود نبدیل کنند . زردك ، کلم و سیب زمینی ورزیده برای جیره غذایی سگ رخیص است

سعی کنید حتما غذای انسان را بصورت حاذق به آن بدهید که به این ترتیب حدس آلودگی کاهش می‌یابد و جهت سهل‌الهضم شدن آن می‌گردد. ماهر شدن غذا علت می‌شود خطرات برخی از بیماری‌ها کاهش یابد. برخی از انگل‌ها از عداد توکسوپلاسما می‌توانند از طریق خوردن گوشت خام منتقل گردند. همچنین برخی از میکروب‌ها مثل سالمونلا در ضایعات خام طیور دیده می‌شوند. كرده كار شدن انگیزه لذیذتر شدن غذا نیز می‌شود. غذاهای منجمد را نیز باید گرم نمود و سپس به مصرف بشر رساند. زیرا می‌توانند محرك اختلالات گوارشی گردند.

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

۲ دیدگاه در “معرفی بهترین غذاها برای سگ ها”

  1. نسترن گفت:

    واقعا پیدا کردن یه غذای خوب برای سگ برام دغدغه شده بود!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.