نکات مهم برای نگهداری حیوانات خانگی

نکات مهم برای نگهداری حیوانات خانگی

نگهداری حیوانات یکی از دوست داشتنی ترین کارهایی است که می توانید انجام دهید، حیوانات دارای روحیه های بسیار خوبی هستند، نگهداری از این موجودات دوست داشتنی می تواند صمیمیت را در محیط خانه شما بوجود آورد. البته نگهداری از سگ و گربه دارای چارچوب های مشخصی است و باید سلامت خود و این موجودات را با بسیاری از مراقبت ها در نظر بگیرید.در این بخش از حقوق حیوانات قصد داریم به این موضوعات بپردازییم پس با دکتر پت همراه باشید.
پرندگان نیز در این میان می توانند همدم بسیار خوبی برای کودکان و خود شما باشند، پرنده های بسیار زیبایی در دنیا وجود دارد که می توانید در محیط خانه نگهداری کنید و از تماشای آن لذت ببرید. در ادامه قصد داریم تا برخی از نکات مهم برای نگهداری حیوانات خانگی بیان کنیم.

در ابتدا باید گفت، حیوانات خانگی با توجه به شاخص های همچون سن، وزن، شرایط محیطی دارای نیازهای متفاوتی در زمینه نگهداری و تغذیه می باشد. مسائل بهداشتی در زمان نگهداری این حیوانات باعث می شود تا از ابتلا و انتقال بیماری های مشترک بین انسان و حیوان جلوگیری شود برای همین بسیاری از حیوانات خانگی دارای برنامه ای مشخص برای واکسیناسون هستند.

نکات مهم برای نگهداری حیوانات خانگی

بهتر است حیوانات خانگی خود را به صورت مرتب به دامپزشکی ببرید لازم نیست زیاد حساس باشید، اما دوره چهارماه برای این اتفاق بسیار مناسب است و می تواند پیشگیری بسیار خوبی برای شما و حیوان خانگی شما بوجود آورد.

نکته دیگری که باید به آن توجه کرد این است که عمر این حیوانات بسیار کوتاه هست و به دلیل نگهداری طولانی مدت روابط احساسی بین افراد خانواده و این حیوانات شکل می گیرد، آموزش درست و ایجاد ارتباط منطقی بین حیوان و فرزندان خود مانع از این می شود تا از لطمات عاطفی در موقع فوت و یا واگذاری این حیوانات به شخص دیگر صورت گیرد.

فضای نگهداری این حیوانات باید دارای شرایط خاصی باشد برای مثال توله سگ ها در ابتدای زندگی با انسان ها دارای روحیه خشونت آمیز و رفتار تند هستند، برای نگهداری سگ در خانه باید فضای اختصاصی را در خانه ایجاد کرد که به راحتی بتوانند به آب و غذا دسترسی داشته باشند. زمانی که با این محیط آشنا شدند می توانید آنها را با دیگر فضاهای خانه نیز آشنا کنید.

نکات مهم برای نگهداری حیوانات خانگی

بهترین سن برای آموزش سگ ها زمانی است که توله هستند، اما این را باید در نظر گرفت که سگ ها در سنین دیگر نیز آموزش می پذیرند و هیچگاه برای آموزش آنها دیر نیست.

از طرفی برنامه استحمام و نظافت حیوانات خانگی باید به صورت مرتب انجام گیرد، بعضی از سگ ها نیاز به حمام ماهانه و بعضی بیشتر که این مورد هم نیز به نژاد سگ ها و حیوانات دیگر بستگی دارد. این را مدنظر بگیرید که قبل از حمانم سگ های خود را تیمار کنید و گرنه در زمان حمام با مشکل مواجه می شوید. استفاده از شامپوی بچه می تواند استفاده بسیار معقولی باشد.

نکات مهم برای نگهداری حیوانات خانگی

یکی دیگر از نکات بهداشتی کوتاه کردن ناخن های سگ و گربه می باشد . حتی در بعضی از پرنده ها ، وسایلی وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید این کار را به راحتی انجام دهید. هرگز از قیچی و امثال آن استفاده نکنید زیرا این کار باعث رشته رشته شدن بقیه ناخن و دردناکی آن می‌گردد. کوتاه کردن بیش از حد ناخن ها باعث می شود تا حیوانات آسیب ببینند و می تواند موجب خونریزی و درد برای حیوانات شود.

اگر حیوان شما در برابر حیوانات دیگر و انسان ها دارای حالت تهاجمی است هرگز نباید بدون قلاده آن ها را بیرون ببرید، این کار باعث احترام به دیگران می شود، برخی تصور می کنند که باید حیوان باید راحت باشند.پیشنهاد ما به شما این است که همواره برای تردد به سگ های خود قلاده بزنید زیرا سگ های بسیار آرام نیز ممکن است در برخی از شرایط به طور غیر عادی و خطر آفرین رفتار کنند.

نگهداری سگ در آپارتمان دارای آموزش های بسیار متفاوت تری می باشد ، اما باید این نکته را در نظر گرفت نگهداری حیوانات خانگی، به خصوص سگ در محیط آپارتمان نیازمند رضایت و مشورت با همسایگان می باشد، زیرا این کار علاوه بر ایجاد دردسر می تواند جرم نیز محسوب شود.

 

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

۰ دیدگاه در “نکات مهم برای نگهداری حیوانات خانگی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.