دانستی های مهم در مورد نگهداری سگ چاو چاو

دانستی های مهم در مورد نگهداری سگ چاو چاو
دانستی های مهم در مورد نگهداری سگ چاو چاو
دانستی های مهم در مورد نگهداری سگ چاو چاو

سگهای چاو چاو در داخل خانه آرام هستند، اما نسبت به گرمی و گرما حساس می باشند. یک حیاط کوچک برای سگهای چاو چاو ایده آل خواهد بود. چاو چاو اصولا سگ سستی می باشد ، اما مقداری جهد هرروز مانع از چاق شدن او خواهد شد. در ادامه در مطلب نژادهای سگ در مورد دانستی های مهم در مورد نگهداری سگ چاو چاو  بیشتر صحبت خواهیم کرد.

دانستی های مهم در مورد نگهداری سگ چاو چاو

نگهداری از سگهای چاو چاو

سگهای چاو چاو باید هرروز موهایشان شانه گردد تا ظاهر خوبی داشته باشند. آن ها دچار ریزش موی فصلی نسبتا زیادی می گردند و طبیعتا در آن زمان به شانه زدن بیشتری ثروتمند می باشند.

سگهای چاو چاو دو نوع پوشش، خشن و صاف دارند .هر دو نوع پوشش در پنج رنگ قرمز، سیاه و سفید، دارچینی (حنایی روشن تا دارچینی عمیق) آبی و کرم (که می تواند از نور زرین فام به چوب ماهون پر رنگ باشد) نظاره می گردند .

سگهای چاو چاو و محافظت و نگهداری ضروری مربوط به حیات از نژاد سگهای چاو چاو – آسان طب سگهای چاو چاو خود را سه بار در هفته شانه بزنید و به یاد داشته باشید که آن ها ریزش مو فصلی مازاد یدكی دارند .چاو چاو نیاز به استحمام، یک بار در ماه را خواهد داشت. مگر در مواقع ضروری که او کثیف می گردد .

سگ چاو چاو به مسواک زدن دو الی سه بار در هفته یك لاقبا و توانگر می باشد ، اما برای جلوگیری از رشد باکتری های دهان، مسواک زدن روزانه برای نهی و امر از بیماری های لثه و بوی بد دهان اندرز می گردد .

ناخن بشر را یک الی دو بار در ماه کوتاه نمایید و اگر صدای ناخن را بر روی زمین شنیدید، یعنی آن ها بیش از میزان بلند شده اند. در ناخن پا های سگ رگ های خونی وجود دارند و اگر شما بیش از حد ناخن ها را کوتاه نمایید موجب خونریزی خواهید شد.توجه داشته باشید کهنظافت چاو چاو خود را باید از تولگی شروع نمایید و حتما پنجه ها، داخل دهان و گوش را تدقیق نمایید .

توصیه می گردد ۲ الی ۳ مقدار غذای سگ با کیفیت بالا را روزانه، به صورت دو وعده غذایی پراكندگی کرده و به او بدهید .البته لازم به ذکر است که نمونه و غیراستاندارد غذای سگ بالغ ربط به سن، جثه، اندازه، سوخت و ساز بدن ومیزان فعالیت او خواهد داشت. اگر شما از افزایش وزن سگ خود مامون نمی باشید با وزن پایگاه گیری مواد غذایی و طعام دادن دو بار در روز، می توانید سگ خود را در  ایده آل احتراس کنید. دست خود را در کمر او، در بقا ستون فقرات قرار بدهید و با انگشتان به سمت دامن بدون فشار زیاد، لمس نمایید. شما باید قادر باشید دنده های او را احساس کنید، در این حالت سگ شما دارای دستگاه بدنی خوبی می باشد. در صورت ازدیاد وزن، نیاز به مواد غذایی کمتر و ورزش بسیار خواهد بود .

دانستی های مهم در مورد نگهداری سگ چاو چاو

سگهای چاو چاو ، رفتار خوبی با کودکان دارند اما امکان دارد جست و خیز و یا عمل خشن کودکان بچه را نتواند تحمل کند. برای همین جهت نگهداری در بازماندگان هایی با کودکان بزرگ تر مناسب می باشد . چو چو اگر به خوبی از تولگی درس دید با حیوانات خانوادگی اهل خانه شوهردار خانه پرورد و بازاری دیگر سازشگر خواهد بود. حدس دارد نسبت به همجنس خود حالت یورش گونه تهاجم كننده بگیرد و شادخواری گذران با جنس عدو برای او بهتر خواهد بود .

ویژگی های سگهای چاو چاو

سگهای چاو چاو متجاوز فارغ می باشند و آن ها نیاز به یک صاحب باشهامت خواهند داشت. چاو چاو باید به خوبی برای شناساندن به اشخاص جدید و سایر سگ ها اجتماعی گردد. چو چو امکان دارد فقط به یک شخص و یا به قوم خود سست پیمان باشد.

آن ها مشکوک و عجیب می باشند .چاو چاو به سه الی چهار بار شانه زدن در هفته ناتوان می باشند. سگهای چاو چاو را می توانید در مسكن مراقبت نمایید تا زمانی که ورزش یومیه آن ها رزین باشد.سگهای چاو چاو دید محیطی، خوبی دارند .برای داشتن یک سگ سالم چاو چاو ، هرگز یک توله چاو چاو را از سوپر انسان منسوب ومربوط به خانه تهیه نکنید. توله ای را تهیه نمایید که مطمئن هستید مادر آن تعلیمی های لازم را دیده است و مشکل ژنتیکی ندارد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

۰ دیدگاه در “دانستی های مهم در مورد نگهداری سگ چاو چاو”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.