نحوه ی پختن غذای سگ ها

نحوه ی پختن غذای سگ ها
نحوه ی پختن غذای سگ ها

برای اینکه سگی سالم داشته باشید باید در مورد تغذیه سگ خود حساس باشید تا سگی خوشحال و شاداب داشته باشید بعضی از غذاهایی که برای سگ خود در نظر می گیرید باید حتما پخته شوند زیرا که استفاده از آنها به صورت خام ممکن است در هضم آنها مشکل به وجود بیاید و برای سیستم گوارشی حیوان مشکل ساز  شوند. در ادامه در مطلب تغذیه حیوانات در مورد نحوه ی پختن غذای سگ ها بیشتر صحبت می کنیم.

نحوه ی پختن غذای سگ ها

بهترین غذایی که برای کارشناسان تغذیه سگ برای سگ در نظر گرفته اند استفاده تلفیقی از منابع مختلف غذایی می باشد. سگ ها طبیعتا گوشت خوار هستند و باید برای آنها از منابع پروتئینی غذا تهیه نمایید اگر ما برای تغذیه سگ از مناسب سگ از دیگر منابع استفاده می کنیم دلیل های گوناگونی دارد. در کنار این موضوع می توان برای اطلاع بیشتر به سایت پتچی شاپ نیز مراجعه کنید.

یکی از دلیلی که ممکن است باعث شود که تغذیه سگ مختص به منابع پروتئینی نشود این است که استفاده از گوشت به تنهایی ممکن است برای دارنده ی سگ اقتصادی نباشد چون باید هزینه ی بسیار زیادی را صرف تغذیه سگ خود نماید.

موادی که منابعی پروتئینی وجود دارد ممکن است نیاز سگ را به عنوان یک غذای کامل دربر نگیرد پس باید از سبزیجات یا موادی که یک غذای کامل را در اختیار سگ قرار می دهد استفاده نماییم.

غذایی که باید به عنوان منبع پروتئینی در نظر بگیرید این است که می توانید از مخلوطی از سویا و گوشت استفاده کنید سویا را می توانید از تمام مراکز خرید تهیه کنید و برای تهیه گوشت حتما نباید گوشت قرمز در اختیار سگ قرار دهید می توانید از سنگدان یا دل مرغ نیز استفاده کنید.

سویا را می توانید یکی از طیف های غذایی سگ در نظر بگیرید ولی سویا دارای اسید آمینه های لازم برای تغذیه سگ نمی باشد و باید حتما با دیگر منابع غذایی ترکیب شود.

نحوه ی پختن غذای سگ ها

مطلب دیگری که باید در مورد سویا بگوییم این است که سگ شما گوشتخوار می باشد و معده ی او نسبت به غذاهای گیاهی حساس است و باید غذاهای گیاهی را به صورت کم کم به غذای سگ اضافه کنید. برای مثال برای اینکه سویا را به غذای سگ اضافه کنید باید کم کم اینکار را انجام دهید زیرا در غیر اینصورت سگ ممکن است اسهال بگیرید.

روش های پختن غذای سگ

برای پختن غذای سگ بهتر است از روغن زیتون یا روغن ذرت استفاده کنید و سعی کنید که از دادن استخوان مرغ به سگ خودداری نمایید زیرا که ممکن است استخوان باعث مسدود شدن نای حیوان شود. و از دادن گوشت ماهی همراه با تیغ خودداری نمایید.

گوشت و سویا

گوشت و سویا را با هم مخلوط کنید و همراه با آب برنج تفت دهید و مقداری نک ید دار به آن اضافه نمایید و با مقداری هویج رنده شده مخلوط نمایید بعد از انجام تمام این کارها بگذارید غذا تا 40 دقیقه بپزد.

نکته ای که وجود دارد این است که از این غذا می توانید به عنوان غذای تشویقی سگ نیز در نظر بگیرید.

سنگدان

سنگدان مرغ را کاملا خرد کنید و با مقداری سویا و آرد سفید مخلوط کنید در کنار تمام این ها می توانید از گندم و اسفناج نیز استفاده کنید پس اینکه تمام این مواد را با هم مخلوط کردید همراه با مقداری کاهو 3 قاشق مرباخوری روغن اضافه کنید و پس از اینکه 40 دقیقه کاملا پخت به سگ خود بدهید.

نحوه ی پختن غذای سگ ها

سعی کنید از پای مرغ برای غذای سگ استفاده نکنید زیرا که این غذای برای سگ ارزش غذایی زیادی ندارد و فقط غذای شکم پر کن است.

سیب زمینی و هویج

سیب زمینی و هویج یکی از بهترین غذاهای گیاهی می باشد که می توانید با استفاده از آن می توانید منبع غذای گیاهی سگ خود را تامین نمایید. البته این مطلب را نیز در نظر بگیرید که بهتر است غذاهای گیاهی را آرام آرام زیاد کنید.

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

۰ دیدگاه در “نحوه ی پختن غذای سگ ها”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.