نحوه ی تربیت توله سگ های خانگی

نحوه ی تربیت توله سگ های خانگی

یکی از مواردی که ممکن است برای شما دغدغه باشد این است که زمانی که توله سگی را به سرپرستی می گیرد چگونه خودتان او را تربیت کنید. جدا از تربیت سگ باید در مورد محل نگهداری سگ نیز حساس باشید تا سگی شاد و خوشحال داشته باشید. در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه ی تربیت توله سگ های خانگی آشنا کنیم.

با وجود اینکه حیوانات خانگی برای ما بسیار عزیز و دوست داشتنی هستند بعضاً به دلایل مختلف عادات رفتار اشتباهی پیدا می کنند که زندگی رو برای خودشون و ما سخت می کند.

سگ پارامین

یکی از نژادهایی که محبوب افراد آپارتمان نشین است سگ پارامین است که بسیار شاد و بامزه است و با محیط آپارتمانی به راحتی خو می گیرد.این سگ چثه کوچکی دارد و گوش های کوچک و صورتی رنگی دارد. چشم های این سگ براق و مشکی رنگ است.

سگ پارامین یکی از سگ های است که اصالت آن به کشور نروژ برمیگرد و نژاد دیگر آن به اشپیتز آلمانی و ساموید برمیگرد.سگ پامیران در دوره ی تولگی حدود 13 کیلوگرم می باشد.

نحوه ی تربیت توله سگ های خانگی

این سگ های در روز نیاز به پیاده روی روزانه دارند و برای این منظور باید برای کنترل سگ یک قلاده مناسب برای سگ انتخاب نمایید و دقت کنید که حتما قلاده ی سگ خود را محکم بندید که به گردن سگ آسیب برسد و از شل یا سفت بودن آن اطمینان حاصل کنید.

چطور می توانیم نه تنها این عادت های بد رفتاری رو تصحیح کنیم و با تعلیم و تربیت و آموزش های صحیح، علاوه بر بهتر کردن تعامل هر دو در زندگی از توانایی های نژادی و غریزی دوستمون هم استفاده کنیم.

در مورد بهداشت سگ پارامین باید گفت این سگ را هفته ای یکبار با شامپوهایی که در اختیار شما قرار داده می شود شست شو دهید و با برس های مخصوص سوزنی دست کم سه بار در هفته شانه نمایید. در کنار این موارد باید حتما مسواک زدن سگ را نیز فراموش نکنید.

سگ ژرمن شپرد

یکی از نژادهای سگی که به عنوان سگ نگهبان و گارد مورد استفاده قرار می گیرد سگ ژرمن شپرد می باشد که دارای هوش و یادگیری بسیار بالایی می باشد. این سگ یکی از محبوب ترین نژادهای سگ دنیا می باشد و سال هاست که با سبک زندگی انسانی خو گرفته است. از این سگ ها در ارتش و پلیش به دلیل هوش و ذکاوتی دارند استفاده می کنند و می شود که بخش جداناپذیر از دو قسمت می باشد.

آموزش توله سگ ژرمن شپرد از 8 هفتگی شروع می شود و هرسگی به راحتی قابل آموزش می باشد. این سگ ها از نظر قدرت دارای قدرت بسیار بالایی هستند.  سن تولگی سگ به راحتی می توایند شخصیت مورد نظری که از سگ انتظار دارید اعمال کنید.

پتچی با تولید و در اختیار گذاشتن آموزشی مناسب و برقرای ارتباط بین شما و متخصصین این حوزه روند آموزش رو برای شما و دوست کوچک شما تبدیل به روندی ساده، قابل انجام و لذت بخش نموده است. آموزش گربه رو خوب یاد بگیرید هم آموزش سگ رو…

نحوه ی تربیت توله سگ های خانگی

آموزش توله سگ باید ابتدا از نشستن و ایستادن شروع شود و شاید با خودتان فکر کنید که سگ شما چه نیازی ممکن به این نوع آموزش هایی داشته باشد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که سگ شما زمانی که بزرگ می شود نیاز به مراقبت های پزشکی و بهداشتی دارد و باید برای درمان های مورد نیاز به پزشک مراجعه کند و نیاز اساسی به این آموزش ها دارد.

سگ اشپیتز

یکی دیگر از سگ هایی که برای نگهداری در خانه مناسب است سگ اشپیتز است که دارای محبوبیت بسیار زیادی می باشد ولی نگهداری از توله سگ اشپیتز تا حد بسیار زیادی مشکل است و باید آموزش های لازم را برای تربیت این سگ بدانید. یکی از مواردی که ممکن است برای توله اشپیتز شما پیش بیاید این است که زمان بازی با این سگ ممکن است دست شما را گاز بگیرد.

نحوه ی تربیت توله سگ های خانگی

این مورد را به راحتی می توانید برطرف کنید آن هم این است روش بازی با سگ خود را تغییر دهید و زمان بازی با سگ دست خود را نزدیک دهان سگ نکنید و از انجام بازی های خشن با سگ خودداری کنید. جز این مورد از زمان بازی هیچگاه سگ را به سمت عقب پرت نکنید.

بدون علت به سگ محبت نکنید و در زمانی که از فرمان های شما رو انجام داد به عنوان تشویق جایزه ای را در نظر بگیرید. و برای اینکه سگ بیشتر به شما و فرمان های شما توجه کند می توانید لباسی که بیشتر بوی بدن شما می دهد را در اختیار سگ قرار دهید.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

۰ دیدگاه در “نحوه ی تربیت توله سگ های خانگی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.