آشنایی با نکات مهم در مورد تربیت سگ

آشنایی با نکات مهم در مورد تربیت سگ
آشنایی با نکات مهم در مورد تربیت سگ
آشنایی با نکات مهم در مورد تربیت سگ

نکات کلیدی در خصوص تربیت سگ ها وجود دارد یکنواختی در عمل مهمترین جزء آن است نکاتی را که در ذیل به آنها اشاره می شود فراگیرید و بطور یکنواخت و ثابت به آنها عمل کنید تا سگ به راحتی آموزش ببیند.در ادامه در مطلب سگ در مورد آشنایی با نکات مهم در مورد تربیت سگ بیشتر صحبت خواهیم کرد.

آشنایی با نکات مهم در مورد تربیت سگ

هر روز زمان مشخصی را برای تربیت در نظر بگیرید زمان آموزش نبایست طبق قاعده و بی قاعده مرتب و بی قاعده باشد شما نمی توانید سگی را تربیت کنید در حالیکه توجه شما به این موضوع قابل قبول نباشد زمان آموزش و تربیت نباید كامل باشد، نباید بیش از ده الی پانزده دقیقه باشد،این زمان را تنها به تربیت سگ مختصه دهید و آن را به بازی نکشانید.

بخاطر داشته باشید که شما نقش رئیس گله را به عهده دارید در زمان آموزش یکنواخت عمل کنید به کارهای دیگر مشغول نشوید تون صدای خود را قوی کنید این نکات به توله می آموزد که زمان آموزش با سایر زمانها اعم از زمان غذا خوردن زمان بازی زمان اجابت مزاج و سایر فعالیتها سایر اجنبی است به عنوان رئیس گله به خاطر داشته باشید که در الگوی مادری آموزش بدون خشم و غضب و سكینه پریشانی و آرامش انجام می شود.

از آموزشهای منطقی و با اهداف مشخص بهره بگیرید قبل از آنکه جلسه آموزش و تمرین را برگزار کنید با خود مشخص نمائید توقع چه نوع اعمالی را دارید آموزش را مرحله به مرحله و آن هم با کارهای کوچک شروع نموده و ادامه دهید می توانید به سایر اعضای طایفه توضیح دهید که امروز چه نوع تمرینی را با توله انجام می دهید و از آنها بخواهید که با عدم ارائه آموزشهای دیگر باعث گیج شدن حیوان نشوند بخصوص کودکان و افراد بیش از حد دلسوز می توانند با دستورات ناصحیح و یا بازیهای نا مناسب تعلیم و تربیت شما را مخدوش سازند.

در هر جلسه فقط یک تمرین را کار کنید نباید توله را با ارائه دستورات جدید و متنوع گیج کرد هنگام مرور تكلیف ها مشق ها نیز هر گاه سگ دستور شما را صحیح اجرا کرد ضمن تشویق نمودن و دادن یک جایزه به سراغ تمرین بعدی بروید زیرا اجرای یک دستور به صورت مکرر باعث خستگی سگ می شود همیشه و ابداً زمان تمرین را از زمان بازی جدا کنید مطمئن باشید که توله این زمان را بخوبی درک می کند.

سگ را تشویق کنید

چندین نکته کلیدی برای تربیت سگهای خانگی زمان تغذیه توله را بطور منظم اجرا کنید تغذیه سگهای جوان باعث اجابت مزاج در آنها می گردد بالا رفتن خوردن آب نیز به سرعت باعث ادرار کردن در آنها می شود فشار اضافی بر مثانه یا روده بزرگ ناشی از خوردن و بالا انداختن باعث تولید مدفوع و ادرار بیشتر در توله می گردد.

آشنایی با نکات مهم در مورد تربیت سگ

از توالتهای یکسانی كاربرد کنید سگهای بزرگتر می توانند زمانی که برای قدم زدن همراه شما از خانه خارج شده اند خود را تخلیه کنند اما یک توله باید در زندگی خود تابع یکنواختی باشد.

در تمام مراحل تربیت داخل خانه از جایزه دادن و تشویق کردن غافل نشوید با جایزه دارند و رفتارهایی انجام دهند تا از شما جایزه بگیرند انجام کارهایی که جایزه داشته باشند تقریبا در تمام سگها غریزی است.

ابداً توله را در زمان جدا سازی تنبیه یا گوشمال دادن نکنید در این مرحله با دادن پیامهای پوشیده توله را گیج نکنیدبرای آموزش توالت کردن ابتدا باید از زمان اجابت مزاج آگاهی یابد البته این عمل بیشتر بعد از خوردن غذا یا آشامیدن آب رخ می دهد اما می تواند بعد از یک بازی طولانی یا صبح زود و یا آخر شب نیز اتفاق بیافتدچندین نشانه خاص می تواند نشان دهنده نیاز به اجابت مزاج باشد.

بی تابی

فن و فنون یا بو کردن اطراف برای تعقیب بو به عنوان جاییکه قبلا به انجا رفته است در این رابطه تمیز کردن و بی بو کردن محلهایی که قبلا اشتباه در انجا اجابت مزاج کرده است. سرازیر شدن به در و نگاه کردن به شما به طوریکه توجه شما را جلب کند اگر علائم فوق را بینش رویت کردید حتی اگر توله برای اجابت مزاج قوز کرده است به سرعت اما به آرامی آن را بلند کرده و به محل مخصوص اجابت مزاج ببرید حتی اگر بطور غیرمترقب به محل صحیح رفت صبر کنید تا توالت کردن به اتمام برسد او را به خوبی تشویق کنید یا جایزه دهید جایزه که یکی از مهمترین چیزها در زندگی توله های جوان محسوب می شود کمک می کند که توله برای توالت به محل صحیح خود برود.

آشنایی با نکات مهم در مورد تربیت سگ

برای تغذیه توله ها از یک غذای با کیفیت و هضم آسان كاربرد کنید استعمال از نسل در این سن باعث می گردد تا توله ها به یبوست مبتلا گردند دفع مدفوع سفت و سخت برای توله ها دشوار است.

از تغییر غفلتاً جیره غذایی پرهیز نمائید زیرا باعث اسهال و یا استفراق می شودغذای یومیه بصورت یکجا در اختیار توله قرار ندهید توله را می بایست 3 الی 4 بار در روز تغذیه کرد مطلقاً غذای توله جوایز خوراکی را داخل كومه خانه توله قرار ندهید اینکار باعث کثیفی و تعفن كومه خانه می شود

زمان تغذیه و زمان بیرون بردن توله را تغییر ندهید منظم رفتار کردن باعث می شود که تربیت توله آسان تر گردد خواه توله به غلط در محل دیگری ادرار یا مدفوع کرد به سرعت آنجا را تمیز کرده و بوی آن را از بین ببرید تا از تکرار این عمل جلوگیری گردد.

تربیت به ماوا خود رفتن می تواند کمک بسیار زیادی به شما نه تنها در تربیت سگ نماید بلکه به مطمئن ترین شکلی او را به خانه جدیدش آشنا سازد مصرف از قفس ماوا یا لانه باعث می گردد که سگ اولین رفتارهای خود را بیاموزد که در این محلها بخوابد و سكون بردبار نماید و آن را کثیف نکند زمانی که سگ شما در آشیانه خود به سر می برد به طور غریزی آنجا را کثیف و آسیمه می کند اما چنانچه شما آنی توله را به توالت مخصوص خود ببرید شما این رفتار غریزی بعنوان یک رفتاری تربیتی مصرف کرده اید

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

۰ دیدگاه در “آشنایی با نکات مهم در مورد تربیت سگ”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.