عوامل موثر بر عمر گربه ها

عوامل موثر بر عمر گربه ها

طول عمر گربه ها بسته به نژاد کمی تفاوت دارد اما در این بین عوامل بسیار زیادی بر روی عمر این حیوانت تاثیر می گذارد.در ادامه با وب سایت دکتر پت همراه باشید تا در مورد عوامل موثر بر عمر گربه ها برای شما بیشتر صحبت کنیم. گفته می شود که هر سال از سن گربه، مقابل با هفت سال از سن یک انسان است. بعضی نیزمعتقدند که از نظر سنی یک سال سن سبقت مساوی با پنج سال سن انسان است. همچنین بعضی معتقدند که دو سال اول زندگی پیشی مستوی با یک فرد 21 ساله است و بعد از دو سالگی هر سال از سن پیشی رویارو با چهار یا پنج سال انسانی است.

با وجود همه نظرات متفاوت، می توان قاعده کلی در بعد طبیعت سن سبقت ها را پذیرفت. اکثر دیدگاه هایی که در بعد طبیعت سن مسابقه سنور و برابری آن با سن انسان وجود دارد بر اساس آرزو به زندگی پیشی محاسبه می شود. خواست به زندگی حدوسط برتری تقریبا 17 سال است و معدل تمایل به زندگی برای انسان 84 سال است. این بدان معناست که رغبت به زندگی انسان نسبت به تقدم پنج به یک است. اما این وفق مانند تطبیق دو شی با هم نیست. رشد گربه ها و سن آنها به طور دقیق قابل برابرسازی با انسان نیست.

Image result for ‫طول عمر گربه ها‬‎

بار دیگر تجربه دایم کرده که پیشی های نر بیشتر از انثی ها عمر می کنند. این عامل به ویژه در مونث و ذكر های اخته نشده اكثر نمود جلوه گر می کنه. انثی هایی که زایمان های متعدد داشته باشند ، حتی اگر در بهترین شرائط زندگی کنند و بهترین تغذیه را داشته باشند ، بسیار کم تر از سبقت های نر ، یا مسابقه سنور های زن ای که هرگز زایش نداشتند عمر خواهند کرد.

بعضی از بچه برتری ها  از حدود یک هفتگی چشم باز می کنند. بسیاری نیز از دو هفتگی تازه چشم هایشان باز می شود. به طور کلی در طول سه هفته اول زندگی خود دندان در نمی آورند، فعالیت آنها در این سه هفته لایتناهی است و دندان های شیری آنها در این سن جوانه می زند.

گربه هایی که تغذیهء مناسبی ندارند و دایرهء غذایی محدودی دارند ، انواع ویتامین ها و املاح اجباری را دریافت نمی کنند. طبیعیست که این مسابقه سنور ها بیش از دیگر گربه ها در معرض بیماری ها قرار دارند.

عوامل موثر بر عمر گربه ها

گربه ها در این سن پیر هستند. بیماری های دهان و دندان عمیق می شود و دندان ها می افتند. شیوه پیری که در میانسالی آغاز شده، در این سن اكثر می شود. مردمک چشم حمایت توجه ای خاکستری جلوه گر می کند. حرکت و جنب و جوش مسابقه سنور کم می شود. چسبندگی و کدر بودن موها اكثر می شود. استخوان ها شکننده می شوند. بیماری های مرتبط با اضافه سن مانند نارسایی کلیه و چنگار متاسفانه آلامد می شود. صدای تقدم می گیرد و ترسناک می شود. شنوایی و بینایی آنها بسیار کم می شود اما کاهش دید آنها ارتباطی با خاکستری شدن رنگ مردمک ندارد.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

۰ دیدگاه در “عوامل موثر بر عمر گربه ها”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.