نژادهای مختلف سگ ها

سگ ها موجودات دوست داشتنی و متجاوز براز هستند این موجودات از هر نظر باوفا و می توانند دوستان صمیمی بابت شما باشند. اما براساس خلق و خو آنها نژادهای متفاوتی دارند پس بهتر است متناسب با محل زندگی خود آنها را انتخاب کنید این کمک علاوه بزرگ به شما و هم به سگ که آن را انتخاب می کنید می کند.در ادامه قصد داریم تا انواع این نژادهای مختلف سگ ها را از برای شما معرفی کنیم.پس dr-pet باشید. بیشتر از 150 گوهر مختلف از سگ‌ها وجود دارد که باید با حرمت به خلق‌وخوی آن‌ها انتخاب و محافظت شوند. آشنایی با رفتارهای مورد وجد سگ‌ها امری ضروری و ناچاری برای احتراس آن‌هاست.

نژادهای مختلف سگ ها

ازجان گذشته از آن‌ها بازیگوش هستند. نوعی دیگر از آن‌ها علاقه‌مند به پیاده‌روی هر‌ روزه و یا خواب هستند. در ادامه نمونه‌هایی از هر کدام از این نژادها را معرفی می‌کنیم.

با وقع به نژادهای سگ‌ها می‌توان آن‌ها را به سه دسته تقسیم کرد:

  1. سگ‌های آپارتمانی
  2. سگ‌های شکاری
  3. سگ‌های نگهبان

سگ مبدا یورکشایر تریر

در گذشته از سگ یورکشایر به خاطر شکار موش صحرایی استفاده می‌شد، در حالی که امروزه این مبدا محبوب به عنوان سگ خانوادگی اهل خانه شوهردار خانه پرورد و بازاری مراقبت می‌شود. یورکشایرهای با جثه بزرگ خویشاوندی به یورکشایرهای با جثه کوچک طول عمر کمتری دارند. به دلیل سطح بالای هورمون رشد در خون و رشد سریع روند سالخوردگی در آنها سریع‌تر پیش می‌رود و میانگین طول عمر آنها رابطه به نژاد‌های کوچک‌تر پایین‌تر است و همین امر باعث شده افراد تمایل بیشتری به احتراس سگ‌هایی با جثه‌های کوچک داشته باشند.

شیتزو

نژادهای مختلف سگ ها

این سگ کوچک و شاد به راحتی با همه دوست می‌شود. این سگ‌ها بسیار باهوش هستند و با دیگر حیوانات به خوبی رفتار می‌کنند. این مبدا سگ‌ به داغی حساس است و حتما هر روز باید به پیاده‌روی برود.

سگ گوهر مالتیز

سگ لب مالتیز طول عمری بین ۱۴-۱۲سال دارد، حدود ۲۸قرن است که بر روی کره خاکی زندگی می‌کند. مورخان با بررسی سنگ نگاره‌ها محاسبه زده اند که مصریان باستان این سگ‌ها را می‌پرستیده اند و فلاسفه یونان و روم باستان هم در نوشته‌های خود به این سگ‌ها اشاراتی داشته‌اند. با وجود موهای بلند و ابریشمی و مبادرت مودبانه، باور این مساله که روزگاری از آنها به خاطر شکار موش صحرایی استفاده می‌شده دشوار است

پاگ

پاگ ها سگ‌هایی علاوه بازیگوش و باهوش هستند. دیده‌بان‌های خوبی بوده و درخصوص زندگی در خانه مناسب هستند. با دیگر حیوانات اقدام خوبی دارند اما زیاد جدی نیستند و علاقه‌ای به پیاده روی ندارند زیرا این مبدا سگ به هوای گرم حساس‌ است.

نژادهای مختلف سگ ها

یورکشایر تریر (Yourkshire)

سگ‌های کوچک و بازیگوش و پرنشاطی هستند. زیاد شجاع هستند. این نوع سگ‌ها دوستدار نوازش هستند. یورکشایر تریرها در خانه علاوه تند هستند و عاشق این هستند که هر روز به پیاده‌روی بروند. همچنین به هوای سرد هم حساس‌اند و از این نظر این مبدا سگ گزینه مناسبی حیث مراقبت در مسكن محسوب می‌شود.

شیتزو (Shih-Tzu)

این سگ کوچک و شاد به راحتی با همه دوست می‌شود. این سگ‌ها بیش باهوش هستند و با دیگر حیوانات به خوبی مبادرت می‌کنند. این نژاد سگ‌ به گرما حساس است و حتما هر روز باید به پیاده‌روی برود.

نژادهای مختلف سگ ها

لهاسا آپسو (Lhasa Apso)

این سگ کوچک رئوف قدرت شنوایی بالایی دارد و به همین دلیل حیث دیده‌بانی افزون مناسب است. این لب سگ شاد و صمیمی اگر هر روز به پیاده‌روی نرود دچار مشکلات رفتاری می‌گردد.

بولداگ

بولداگ بالعكس چهره ترسناکی که دارد بسیار آرام و رئوف است. این نوع از نسب سگ‌ حیث نگهبانی مناسب است . همچنین بولداگ‌ها با کودکان اضافه بی مهر و عاشق نوازش هستند.

 

چی هوا هوا (Chihuahua)

در گروه سگ‌های شاد و عروسکی قرار دارند. ممکن است دیر جای دستشویی خود را یاد بگیرند. این لب سگ‌ فقره سبب زندگی در آپارتمان مناسب است اما باید هر روز به پیاده‌روی برود.

نژادهای مختلف سگ ها

بیچون فرایز

این سگ پشمالو در گروه سگ‌های عروسکی قرار دارد. یک سگ اجتماعی است که به سادگی به صاحب خود علاقه‌مند می‌شود و با کودکان هم رابطه خوبی دارد. این گوهر سگ‌ باید هر روز به پیاده‌روی برود و موی آن‌ها هم باید هر روز شانه شود. ماهی یک بار هم باید حمام شوند.

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

۲ دیدگاه در “نژادهای مختلف سگ ها”

  1. پریسا جامی گفت:

    به نظرم بولداگ بهترین گزینه برای سگ خونگی هست… هم قیافه ش باحاله هم نگهبان زرنگیه 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.