شرایط نگهداری از توله های ژرمن شپرد

شرایط نگهداری از توله های ژرمن شپرد
شرایط نگهداری از توله های ژرمن شپرد
شرایط نگهداری از توله های ژرمن شپرد

محل محافظت سگ ژرمن شپرد ، مهمترین موضوع بند ای است که قبل از خرید سگ ژرمن شپرد باید راجع به آن فکرکرد. نگهداری سگ های وقار مثل ژرمن شپرد و …. در خانه کوچک کاری مربوط به كودكان مناسب كودكان و ارغه است و اضافه بر آزار و اذیت اعضا خانه و مشرف ها، موجب ملال و سراسیمگی سگ خواهد شد. از سویی دیگر برخی از نژاد های کوچک مثل پامرانین برای احتراس در داخل منزل بوده و نگهداری این گونه سگ ها در حیاط و باغ، باعث ترس و آزار ناس خواهد شد. در ادامه در مطلب نژادهای سگ در مورد شرایط نگهداری از توله های ژرمن شپرد بیشتر صحبت خواهیم کرد.

شرایط نگهداری از توله های ژرمن شپرد

بنابراین اول به امکانات محافظت خود و فضایی که می توانید به سگتان اختصاص دهید فکر کنید و قابل با آن سگ مورد نظر خود را فروش کنید. قبل از آمدن سگ به خانه، محل حراست او باید آماده باشد تا از این نظر دچار مشکل نشوید.

محل مراقبت توله های زیر ۲ ماه

توله سگ های ژرمن شپرد زیر ۲ ماه حیواناتی زیاد حساس و آسیب پذیر بوده و با کوچکترین سهل مثلا دچار آسیب های جدی و گاهی واپس ناپذیری می شوند و با توجه به این که در این سنین توله ها هنوز در كفو آسیب ها واکسینه نشده اند، پرداخته کردن محیط كم قیمت و به دور از كثافت برای آن ها از جلال زاید منتفع است. توله سگ های ژرمن شپرد زیر ۲ ماه که هنوز در کنار مادر خود تعیش می کنند تحت كنف سگ ماده ژرمن شپرد خواهند بود .

محل احتراس توله های کمتر از ۲ ماه که مادر ندارند، باید نرم و تمیز بوده، دمایی در حدود ۲۰ تا ۲۵ درجه سانتی گراد داشته باشد و در معرض عرف كاربرد پیچ درپیچ هوا یا باد کولر نباشد. در فصول سرد سال اگر عاطفه حس می کنید محل حراست توله ها سرد تر از آن چیزی است که بیان شد، می توانید یک کیسه آب گرم را در حوله یا تكه ای ضخیم پوشیده و در سبد نگهداری آن ها قرار دهید. محیط های گرم و نمدار آبداده نیز برای توله سگ ها ژرمن شپرد نازل و گران نبوده و لازم است آن ها را در محلی که آمیختگی ی مناسبی دارد محافظت کنید. تا حدود ۳ شهریه توله ها امید زاید برای خارج شدن از لانه ندارند و تقدم می دهند که در کنار مادر خود باقی بمانند.

ولی از ۳ هفتگی به بعد توله ها به تدریج مرزها حوالی جهد خود را ازدیاد داده و از لانه خارج می شوند. حدود ۱ ماهگی به بعد کنجکاوی و فتنه انگیزی توله سگ ها ژرمن شپرد برای خودی محیط حوالی خود بیشتر شده و ممکن است به مکان ناشناسی وارد شوند. به این مناسبت پس در زمانی که کسی در کنار آدم حضور ندارد ، حتما توله ها را در محل بسته ای که نتوانند از آن خارج شوند نگه دارید زیرا در غیر این صورت جمع بر آسیب زدن به متاع منزل، ممکن است خود را نیز به خطر بیاندازند.

استفاده از جعبه هایی با خاربست های بلند که فضای نسبتا خوبی داشته باشد برای این پیشنهاد مناسب است. بهتر است کف جعبه از چندین لایه منفرد پوچ مبهم شده باشد تا در صورت كثیف شدن به فراغت آشتی تمیز کنید. سعی کنید محل احتراس توله سگ ها ژرمن شپرد در این سنین به دور از رفت و آمد روزمره باشد و تا حد ممکن آن ها را خارج از منزل جنگجو و از تماس آن ها با دیگر سگ ها نهی و امر کنید.

شرایط نگهداری از توله های ژرمن شپرد

محل مراقبت توله های بالای ۲ ماه

در این سن کم کم سعی کنید لانه ای برای سگ ژرمن شپرد خود در نظر بگیرید و او را عادت دهید مدتی از روز را در آن جا بماند. لانه سگ باید به تعداد ی کافی جا داشته باشد و طوری مخلوق شده باشد که درب آن از خارج بسته شود یا طوری باشد که در مواقع لزوم بتواند مانع خروج انسان شود تا هر وقت که لازم شد، مدتی را درون آن ضبط باشد. برای این اراده سبد های مخصوصی مصنوع و آفریدگار شده که جمع بر لانه، ماشین حمل و نقل سگ نیز به شمار می رود. این لانه را با چوب هم می توانید درست کنید.

بسیار مهم است که سگ ژرمن شپرد به خصوص در سنین ته نباید اول در خانه آزاد باشد و فقط زمانی که کسی نگهبان اوست بتواند آزادانه در خانه گردش کند.این نکته به خاطر بازی گوشی توله سگ ها در این سنین افزون حائز جبروت است، زیرا ممکن است به خود و افزار خانه آسیب بزند یا چیزهای نوع به نوع و همگون را از روی کنجکاوی ببلعد. ممکن است سیم برق را جویده و یا با کشیدن رومیزی، تمام وسایل را روی خودش بریزد. گاهی حال نیز بی صدا در گوشه ای خوابیده و شروع به خاییدن گوشه مبل یا لباس، کفش و جوراب شما بکند.

تمام این سنن طریقت ها می تواند برای سگ ژرمن شپرد خطر ستایش باشد اگر از سنین بن به سگ خود بیاموزید که مدتی از روز را باید نامتناهی باشد، برای بقیه روزکه از او مراقبت خواهید کرد مشکل کمتری خواهید داشت و سگ ژرمن شپرد شما هم به زودی به این شیوه زندگی عادت مى كند.از سویی دیگر سگ هاژرمن شپرد نیاز به محیطی وقت حسن به خود دارند تا در آن بخوابند یا در حین درك خطر به آن جا پناه ببرند. در آزادگی مقدار ی لانه باید زمان بلوغ و بزرگ شدن جثه ی آدم را در نظر بگيريد.درمورد سگ های اهمیت که قرار است در حیاط خوش زیستن کنند این لانه می تواند گذرا باشد.

شرایط نگهداری از توله های ژرمن شپرد

کف بستر توله ها باید نرم و تمیز بوده و قابل تعویض باشد. توله ها در این سن به ندرت در لانه خود بول و مدفوع می کنند و دوست دارند محل معیشت خوش گذرانی كردن خود را تمیز نگه دارند

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

۰ دیدگاه در “شرایط نگهداری از توله های ژرمن شپرد”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.