استفاده از قلاده در زمان نگهداری گربه : نکات و ویژگی ها!

شاید در پارک یا خیابان دیده باشید که برخی از صاحبان گربه خانگی از قلاده گربه استفاده کرده اند و برایتان سوال پیش بیاید که استفاده از قلاده برای گربه چه مزیت هایی می تواند داشته باشد؟

در این مقاله سعی می کنیم در ابتدا دلایلی که باید از قلاده گربه استفاده کنید را بیان کنیم و سپس به ذکر شرایط استفاده ار این وسیله بپردازیم در نهایت به بررسی نوع قلاده ها که برای شما مناسب است و می خواهید از پت شاپ ها خریداری کنید می رسیم.

قلاده برای گربه علاوه بر اینکه می تواند زیبا باشد می تواند در مواقعی بسیار مفید هم باشد و همه ی این ویژگی ها بستگی به انتخاب درست شما برای گربه تان و در نظر گرفتن نکات ساده ای است که قبل از خرید قلاده گربه باید داشته باشید.

اکثر صاحبان گربه در زمان نگهداری گربه یا تربیتشان، یا در زمانی از بچه گربه نگهداری می کنند به این فکر می کنند که برای گربه شان قلاده تهیه کنند!

قلاده گربه می تواند در برخی موارد یا در بعضی زمان ها مفید باشد و باعث شود که گربه ی شما در مکان های شلوغ یا دشت های پهناور و پیاده روی ها گم نشود اما باید بدانید که همه ی قلاده ها ایمن نیستند!

در ادامه این مقاله از پتچی، نکات مهم استفاده از قلاده برای گربه را برای شما ذکر می کنیم. با ما همراه باشید.

آیا گربه از قلاده بستن رنج می برد؟

در بعضی موارد گربه ها واکنش خوبی به قلاده نشان نمی دهند و از بستن آن اذیت می شوند. گربه ها به طور طبیعی بازیگوش هستند و مانند سگ ها ممکن است زیاد توجهی به صاحب خود نداشته باشند اما این به آن منظور نیست که گربه شما را ول کند و برود!

در بسیاری از گربه ها مشاهده شده که استفاده از قلاده های نامناسب باعث ایجاد زخم در گردن آنها یا آسیب به گلو و دهانشان شده است.

واقعیت این است که گربه ها مانند سگ ها به خوبی با قلاده ارتباط برقرار نمی کنند پس در زمان تربیت گربه باید با احتیاط نسبت به بستن قلاده عمل کنید و راه های مختلفی را امتحان کنید تا کمترین آسیب به حیوان دلبند شما برسد.

باید ها و نباید ها برای بستن قلاده به گربه

در ادامه چند نکته ی مهم را می آوریم تا قبل از تهیه قلاده برای گربه به شما کمک کند تا بهترین تصمیم را بگیرید.

  • قلاده حتما باید برای گربه شما اندازه باشد، اندازه قلاده و میزان سفتی یا شل بودن دور گردن گربه بسیار مهم است.
  • فقط و فقط از قلاده های استفاده کنید که به راحتی باز و بسته می شوند.
  • مطمئن شوید که قلاده نه زیادی سفت و نه زیادی شل تنظیم شده است، قلاده به فاصله ی دو انگشت باید فضای خالی داشته باشد.
  • قلاده را به طور منظم چک کنید به خصوص در زمانی از نگهداری گربه که گربه در حال رشد یا اضافه کردن وزن است.
  • مراقب باشید زنگ یا پلاک هایی که از قلاده آویزان هستند خیلی تیز یا خطرناک نباشند.
  • از خریدن قلاده هایی با لبه های لاستیکی یا تیز و فلزی خودداری کنید.
  • تربیت گربه بدون قلاده هم ممکن است پس فقط به استفاده از یک راه حل بسنده نکنید.

گربه ها بوی صاحبشان را می شناسند!

حتما می دانید که گربه ها حس بویایی بسیار قوی ای دارند! بد نیست بدانید که گربه ها در زمان نگهداری گربه اول از همه سعی می کنند که بوی شما را بشناسند و از این طریق صاحبشان و آشنایان را از غریبه ها تشخیص می دهند.

آیا گربه ما بیرون از خانه امنیت دارد؟

در بیرون از خانه تهدید های زیادی از جمله ماشین های در حال گذر از کوچه و خیابان و گربه های خیابانی و غیر اهلی وجود دارند که ممکن است برای گربه ی شما خطرناک باشند و به همین دلیل استفاده از قلاده برای گربه می تواند اطمینان بخش باشد.

با اینکه گربه ی خود را بغل کنید یا سبدی راحت برایش تهیه کنید و فقط در مکان های ایمن با گربه تان بازی کنید و آزادش بگذارید.

برخی از تحقیقات نشان می دهد که نگهداری گربه در خانه و یا حیاط های امن همیشه باعث شده که طول عمر بیشتر و سلامت بیشتری برای گربه های خانگی رقم بزند و آمار طول عمر گربه هایی که در خانه مانده اند بسیار بیشتر از گربه هایی است که اجازه داشته اند به بیرون از خانه بروند.

اما نباید از این نکته غافل شد که گربه ها موجوداتی بسیار کنجکاو و بازیگوش هستند و این بخش از غریزه شان باید ارضا شود تا احساس خوبی داشته باشند و کلافه و غمگین نشوند. پس با کمی تدبیر و مراقبت می توانید اوقات خوشی را چه بیرون از خانه چه در شرایطی که برای گربه در خانه محیا است برای حیوان خانگی عزیزتان رقم بزنید.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

۰ دیدگاه در “استفاده از قلاده در زمان نگهداری گربه : نکات و ویژگی ها!”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.