مرغ عشق

مرغ عشق

در این بخش از دکتر پت قصد داریم تا شما را با نوع دیگری از پرندگان آشنا کنیم، این پرنده که نگهداری آن به نسبت آسان می باشد برای بسیاری از افراد می تواند به عنوان مونس و همدم بسیار خوبی تلقی شوند.مرغ عشق طایر ایست آمخته از نژاد طوطی. وطن و غیرواقعی این پرنده همچون بسیاری از طوطی سانان دیگر، سرزمین استرالیا است.

مرغ عشق

اولین مره به خاطر نگهداری مرغ عشق در منزل خرید مرغ عشق سالم، قوی، مكلف و البته بالغ است. سن مرغ عشق مناسب از باب خرید 6 تا 8 هفتگی است.
مرغ عشق بابت مقدماتی بار در اواخر سال ۱۷۰۰ میلادی به صورت گله های وحشی در استرالیا مشاهده شد که تعداد نفوس این گله¬ها به هزاران قطعه می رسید. نام انگلیسی مرغ عشق «باجریگار» از کلمه بومی Betcherrygah غمگین شده است که این لغت در زبان بومیان استرالیا به معنی «غذای خوب» میباشد و شاید علت این تسمیه بدان جهت بوده است که وجود این طیر در ناحیه ای دلیل سیراب فراوانی نعمت و غذای فراوان در آن منطقه بوده است

این مرغ بابت اولین بار در سال ۱۸۰۵ توسط «جورج شاو» مدیر جانور شناسی موزه طبیعی بریتانیا شناسایی شد و در سال ۱۸۳۲ نهادین دان « موزه لینه» که «یوهان واگلر» نام داشت توضیحاتی در باره مرغ عشق منتشر کرد. در سال ۱۸۴۰میلادی، استمرار شناسی به نام «جان گولد» این طایر را از استرالیا خارج کرد و به انگلستان برد. موج تقاضا فقره سبب این طیر موجب شد تا کشتی‌های اضافی دست به کار انتقال این پرندگان به اروپا، مخصوصاً انگلستان، هلند و بلژیک بزنند.

مرغ عشق

 

برای درك جنس نر و ماده این حیوان بهترین گزینه ملاحظه به پوستی که در بالای منقار قرار دارد و سوراخهای بینی در آن هستند٬می‌باشد.در نوع نر رنگ این روی آبی تیره‌است اما در نوع ماده آبی معلوم ٬قهوه‌ای یا رغبت نشان دادن به قهوه‌ای است.رنگ آبی این جلد غشا چهره در نوع نر همواره مشخص است هرچند در نرها مریض این رنگ مات می‌شود و در نرهای مسن قهوه‌ای شده و ترکهایی در آن دیده می‌شود.اما رنگ این جلد غشا چهره در ماده‌ها متغیر است در موقع تخم گذاری و در جوانی صاف و صریح تر است و پس از این مدت تیره تر و چروک دار می‌گردد.

شروع تخم گذاری مرغ عشق در آغاز فصل بارندگی می‌باشد.این طایر خود می‌تواند ماهها با آب کم زندگی کند اما علت اینکه تمایل شدیدی از باب تخم گذاری در فصل بارندگی دارد این است که فقره سبب تدریس جوجه‌های خود نیاز به آب دارد.

مرغ عشق

بهتر است مرغ عشق‌ها بصورت جفت نگه‌داری شوند.مرغ عشق به محیط اطراف خود خو می‌گیرد و نباید جای قفس طایر را تغییر داد.قفس طیر باید جایی باشد روشن و تا حد ممکن ساکت.و در محل‌های پر رفت و آمد و پشت پنجره که نور آفتاب دائم به آنها بتابد محل مناسبی نیست٬ زیرا اگر مرغ عشق علاوه زیر نور آفتاب بماند سکته می‌کند. ظروف آب و غذای مرغ عشق‌ها نیز نباید زیاد تعویض کرد زیرا به آن ظرف عادت می‌کنند و از ظرف جدید ممکن است بترسند و این باعث گرسنگی آنها بشود.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

۰ دیدگاه در “مرغ عشق”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.