محبوبترین نژادهای سگ دنیا

محبوبترین نژادهای سگ دنیا
محبوبترین نژادهای سگ دنیا

سگ های یکی از حیوانات خانگی می باشند که نگهداری از آنها کار ساده ای نیست و باید در مورد نگهداری سگ حس مسئولیت پذیری مناسبی داشته باشید با این حال این نوع حیوانات خانگی یکی از محبوب ترین حیوانات خانگی در دنیا تبدیل شده اند. در ادامه مطلب نژادهای سگ در مورد محبوبترین نژادهای سگ دنیا بیشتر می گوییم.

محبوبترین نژادهای سگ

هزینه و انتخاب سگ کار آسان نیست و باید در مورد آن وقت و هزینه ی قابل توجهی را در نظر بگیرید تا سگ سالم و سرحالی داشته باشید. در این مقاله قصد داریم شما را با چند نوع از این نوع سگ ها آشنا کنیم. با همه این موارد باید قطعا وقتی را برای پیاده روی سگ بگذارید.

از ویژگی های کلی نژاد سگ اشپیتز میشه به سرحال و سرزنده بودن اونا و همچنین شکل بدن‌شون توجه کرد؛ این نژاد دارای پوزه تیز و گوش های کوتاه هستن، وزن تقریبی نرهای این نژاد چیزی در حدود 10 تا 11 کیلوگرم هست و در مقابل این وزن در بین ماده هاشون چیزی حدود 17 تا 18 کیلو هستش.در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات کاملی را در مورد این نژاد در اختیار شما قرار دهیم.

هاسکی

یکی از نژادهایی که می توانید در کنار خود داشته باشید سگ هاسکی می باشد اما یکی از مهم ترین مواردی که در مورد این سگ وجود دارد این است که برای نگهداری از این سگ باید در منطقه ای زندگی کنید که آب و هوای سرد داشته باشید زیرا اصالت این سگ به مناطق سردسیر سیبری برمی گردد.

Related image

بیگل

این نژاد از سگ ها جز خانواده ی هوندها محسوب می شوند که اصلا به عنوان سگ های شکاری به کار می رفتند و به عنوان سگی برای شکار خرگوش مورد استفاده قرار می گرفتند. این سگ ها برای آموزش مقداری وقت گیر هستند. این نوع سگ های شخصیت مستقل دارند و کمتر از سگ های دیگر مطیع هستند.

ژرمن شپرد

یکی از بهترین نوع های سگ های خانواده سگ ژرمن شپرد می باشد که بسیار باهوش و وفادار هستند این نوع سگ ها بسیار شجاع هستند و می توان آنها را به عنوان نژادهای سگ همه کاره دانست. یکی از مهم ترین قابلیت های این سگ های بهترین نژادهای سگ برای محافظ بودن نامید.

محبوبترین نژادهای سگ

بولداگ

این سگ نژاد انگلیسی دارد و در سال 1886 به طور کامل شناخته شدند. بولداگ ها سگ های بسیار قوی و عضلانی هستند. این سگ ها را به عنوان نژادهای شراتمند و قاطع نامید و اگر شنیده باشید این سگ ها بسیار لج باز هستند. دلیل اصلی لج بازی آنها بالا بودن هوش آنها می باشد. این سگ خلق و خوی شبیه به سگ اشپیتز دارد.

نکات خیلی مهمی برای شمایی که میخواین نگهداری سگ رو به عهده بگیرین، وجود داره که باید حتما از اونا اطلاع داشته باشین. آگاهی از نوع رفتار و خلق و خوی نژادی که قصد داریم ازشون نگهداری کنیم، طبیعتا باعث میشه تا بتونیم راحت‌تر نیازها و خواسته های اونا رو درک و یا پیش بینی کنیم.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

۰ دیدگاه در “محبوبترین نژادهای سگ دنیا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.