غذاهای نامناسب برای سگ ژرمن شپرد

غذاهای نامناسب برای سگ ژرمن شپرد
غذاهای نامناسب برای سگ ژرمن شپرد
غذاهای نامناسب برای سگ ژرمن شپرد

سگ ژرمن شپرد یکی از سگ هایی می باشد که می توانید به عنوان عضوی از خانواده ی خود در کنار خود داشته باشید و بتوانید از مزایای داشتن یک سگ نگهبان و وفادار بهرمند شوید اما نگهداری از این نژاد مراقبت های خاص خود را می خواهد مثل غذای سگ و نگهداری و بهداشت این نژاد خاص است که باید در نظر داشته باشید. یکی از بهترین منابعی که می توانید از آن بیشتر کمک بگیرید پتچی شاپ می باشد.

روش بدن سگ ها با ناس ها تضاد زیادی دارد و به همین دلیل رژیم غذایی كم قیمت برای سگ ها با آن چه برای ما ایده آل بیان می شود، گزند تفرق فراوانی دارد،  در ظاهر اصل غذاهای فراوانی هستند که می توانند به سگ ها   آسیب برسانند. (برای موانست با تغذیه سگ ها این بخش را وارسی کنید). به همین دلیل مصرف غزارت از ترکیبات و غذاهای كس ها برای سگ ها  ممنوع است. در دنباله این ترکیبات و طعام ها و اشربه را معرفی می کنیم، که تمام مناسبت ها ذکر شده زیاد حیاتی هستند و بی توجهی به آن ها می تواند به قیمت از دست رفتن جان سگ  تمام شود. در ادامه در مطلب تغذیه حیوانات در مورد غذاهای نامناسب برای سگ ژرمن شپرد بیشتر صحبت خواهیم کرد.

غذاهای نامناسب برای سگ ژرمن شپرد

پیاز و سیر

سیر-پیازپیاز و سیر معمولاً به نشانی نمونه و طعم دهنده به غذا مصرف می شوند ولی بدن سگ ها (ژرمن شپرد)  تحمل و توان هضم این دو را ندارند. سیر و پیاز در هر حالت (یعنی پودر شده، خام، پخته، خشک شده، سرخ شده و …) می تواند منجر به از بین رفتن سلول های قرمز خون سگ (ژرمن شپرد)  شده و کم خونی (کمبود گلبول های قرمز خون) را باعث شود.

این ائتلاف حتی با مصرف پودر پیازی که در برخی از غذاهای بچه ها وجود دارد نیز می تواند رخ دهد. شاید مصرف پایگاه خیلی کمی پیاز یا سیر مشکلی ابداع نکند ولی ازپایه نوشیدن و تناول كردن پایه زاید از این دو ماده غذایی به یک باره، یا نوشیدن و تناول كردن مبالغ کم به صورت دائم می تواند باعث مسمومیت سگ (ژرمن شپرد) شود. علائم کم خونی شامل ضعف، استفراغ، اشتها و تعشق کم به غذا و از تنگی نفس می شود.

الکل

مطالعات اضافی در مورد اثرات و منافع مواد اولیه(ساختمان سازی) و مفاسد الکل بر بدن بشر صورت گرفته است ولی با این حال بیشتر خراج الکل در دراز مدت آشکار می شوند و قابل کنترل هستند. این ماده نه آن میزان تاآن زمان همین كه سالم برای بدن انسان، برای سگ ها ژرمن شپرد نیز اضافه مضر است. آب جو، شراب و به طور کلی نوشیدنی های الکلی و غذاهای حاوی الکل از جمله مواردی هستند که نباید توسط سگ ها ژرمن شپرد مصرف شوند چرا که الکل بر روی مغز و کلیه سگ ها، همان اثرات تالی در بدن دد دیو را به جای می گذارد. البته یک تضاد اساسی میان تأثیر الکل بر بدن بشر و سگ ها ژرمن شپرد وجود دارد و آن هم شدت اثر الکل است.

در نیت و برون الکل مورد نیاز برای آفریدن آسیب های شدید به سیستم بدن در سگ ها متجاوز کمتر از مدل آن در بدن حیوان است. تنها کمی الکل می تواند باعث استفراغ، اسهال، اختلال دستگاه عصبی مرکزی، مشکل در همرنگی اعضای بدن، مشکل در نظام سامانه تنفس، کما و حتی مرگ سگ ژرمن شپرد شود. دقت داشته باشید که هر چه حد و جثه سگ کوچک تر باشد، در متساوی این ماده خطرناک آسیب پذیر تر خواهد بود.

غذاهای نامناسب برای سگ ژرمن شپرد

آووکادو

آووکادوهر چه قدر هم که خواص و عایدی ها آووکادو برای آدم خوب باشد، باز هم سگ ژرمن شپرد به هیچ عنوان نباید آن را مصرف کند. آووکادو حاوی ماده ای به نام پرسین (Persin) است. این ماده اصولاً برای مردم ها خطری  ندارد.

( آن دسته از افرادی که به این ماده نازك منشی و بی تفاوتی آلرژی ندارند).  ولی این فضا هوا محیط شرایط برای سگ ها ژرمن شپرد برعکس است، یعنی اكثر سگ ها نسبت به این ماده علاوه حساس هستند. در واقع پرسین برای بدن اكثر سگ ها ژرمن شپرد یک سم قلمداد می شود. دقت کنید که ماده پرسین در برگ ها، دانه ها، پوست و میوه آووکادو (یعنی به طور ایجاز قیاساً و حتماً همه جای آن) وجود دارد.

قهوه و چای

چای و قهوه قهوه و چای که از پر حامی بلندقد ترین شربت های جهان محسوب می شوند می توانند باعث مرگ سگ ها  ژرمن شپرد شوند، واینکه هیچ پادزهری هم برای خنثی کردن اثر کافئین در بدن سگ ها ژرمن شپرد وجود ندارد. یعنی نوش كردن حشمت کافی از کافئین می تواند به فراغ بال سگ را از پای در آورد. علائم مسمومیت بر اثر مصرف کافئین شامل بی قراری، تنفس سریع، تپش قلب، لرزش عضلات و تشنج است. اضافه بر قهوه (دانه های قهوه و قهوه آسیا شده)، کافئین را می توان در شکلات، کولا، کاکائو و معجون ها توان زا یافت. بازهم در برخی از دارو های ریزش و مسکن ها نیز کافئین وجود دارد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

۰ دیدگاه در “غذاهای نامناسب برای سگ ژرمن شپرد”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.