بهترین روش برای نگهداری و آموزش گربه

بهترین روش برای نگهداری و آموزش گربه
بهترین روش برای نگهداری و آموزش گربه
بهترین روش برای نگهداری و آموزش گربه

گربه یکی از بهترین حیواناتی می باشد که در خانه ی خود می توانید از آن نگهداری کنید و از داشتن یک حیوان خانگی لذت ببرید ولی این امر باید در راستای آموزش های لازم باشد که یکی از بهترین منبع ها برای آموزش پتچی شاپ می باشد که اطلاعات کاملی را در این زمینه های مختلف حتی اسباب بازی گربه با شما در میان گذاشته است تا بتوانید حیوان سالم و شادی را درکنار خود داشته است.

گربه نفسانی و روحانی وحشیگری و تمدن عموما مستبد خود پسند راحت طلب فضول مغرور زود آشنا و نمک نشناس توصیف می شود این حیوان مرموز و اسرار آمیز علی رغم بی صفتی اش از ستوران و آدمیان مفید به شمار می رود علاوه بر این نفسانی و روحانی وحشیگری و تمدن زیبا و ملوس است که با حرکات و سکنات دلنشین مایه بسط خاطر صاحب خود می شود. درادامه در مطلب گربه در مورد بهترین روش برای نگهداری و آموزش گربه بیشتر صحبت خواهیم کرد.

بهترین روش برای نگهداری و آموزش گربه

از شگفتیهای گربه این که همیشه در حال قرار ثبات است معهذا هر لحظه که بخواهد مانند پلنگ چابک و چالاک می شود نرمش و تساهل او به حدی است که دانشمندان گربه را ماری می دانند که روی چهار پا راه می رود گربه تعادل دار دارای تعادل ترین حیوان روی زمین است و این تعادل خارق العاده اش سبب می شود حیوان را در هر حالت که رها نمائید روی چهار دست و پا فرود آید این حیوان فوق العاده چرتكه است و تا در چیزی مطمئن نباشد قدم فراتر نمی گذارد .

آهسته و حساب شده قدم بر می دارد و با هر قدمی دقیقا به اطراف خود نگاه می کند گربه بر خلاف قوه بینائی از حس بویائی و شنوائی بسیار قوی منتفع است اگر این حیوان خوب مراقبت شود و به طرز صحیح تربیت گردد نه تنها مفید واقع خواهد شد بلکه تا زنده است مایه گستردگی سرور خاطر شما خواهد بود گربه ها بویژه نژادهای مو کوتاه آن در مقایسه با سایر سبع ها به مراقبت کمتری نیاز دارند گربه ها تمیز زورمند دوست داشتنی چالاک و مستقل هستند.

تحقیقات پزشکی نشان داده است که ستوران و آدمیان خانگی علاوه بر اینکه همدمی برای افراد كلان سال می باشند باعث افزودن طول عمر آنها نیز می گردند به عقیده كثرت از صاحبنظران گربه حیوانی ایده آل است و مراقبت از آن آسان است گربه به عنوان یک حیوان تکامل یافته می تواند بصورت وحشی زندگی کند و این سرشت موکد آن است که گربه ها می توانند براحتی از خود مراقبت کنند با وجود این به منظور برقرار كردن رابطه ای طولانی با گربه ها رعایت نکات زیر مفید است :

گربه را اخته کنید و بطور منظم در برابر فتنه های روده ای کشنده واکسینه کنید. موهای گربه را حداقل روزی یکبار تمیز کنید در مورد موی گربه های مو بلند این عمل را دو بار در روز انجام دهید.

اگر گربه شما بیشتر وقتش را در خانه سپری می کند یک بستر خاکی برایش فراهم نمائید تا در آن ادرار یا مدفوع نماید و هرروز آنرا تمیز کنید. غذا دادن به گربه باید در زمان و مکان خاصی صورت گیرد و همیشه برای غذا دادن به گربه از ظرفهای تمیز مصرف کنید زیرا گربه حیوان مشکل پسندی است. آب تمیز و تازه همیشه در دسترس گربه باشد شیر ضروری نیست.

بهترین روش برای نگهداری و آموزش گربه

جای خواب راحت و گرمی برای گربه مهیا کنید و ترجیحا به وسیله نشریه دفتر تنها بپوشانید و آنرا هرروز عوض کنید.گربه را در صورت نیاز برای مسابقه بررسی و یا درمان بیماریهای انگلی نزد دامپزشک ببرید. اگر گربه خودش غذایش را شکار می کند هر شش ماه یکبار آنرا نزد دامپزشک ببرید.

اصول نگهداری گربه

معاینه گربه قبل از برگزینی : قبل از آزادی گربه به عنوان یک حیوان خانگی به منظور دلگرمی از سلامت آن یکسری اقدامات بایستی صورت گیرد : روی موی گربه دست بکشید موی گربه باید صاف و غیر نمدی باشد همچنین موی گربه را از جهت آلودگی به کک و سایر موجودات بررسی نمائید. گوش بچه گربه باید تمیز و خشک باشد.

چشمها باید تمیز و براق باشند بینی هم باید مرطوب باشد.گربه سالم دارای دهان صورتی و دندانهای سفید است. دم گربه را بلند کنید و ناحیه مقعد را به منظور علائم اسهال مورد بررسی قرار دهید. با یک دست به آرامی زیر شکم گربه را لمس کنید این ناحیه باید گرد بوده و سفت نباشد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

۰ دیدگاه در “بهترین روش برای نگهداری و آموزش گربه”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.